Kitekintő 2013. december 27. 09:42

Megdőlt a hajnali melegrekord

Több helyen is megdőlt a napi hajnali melegrekord pénteken.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a péntekre virradó éjszakán megdőlt a december 27-i eddigi legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekord.

Mostanáig ezen a napon Tatabányán volt a legenyhébb a hajnal 1957-ben, akkor 8 fokot mértek. Péntekre virradóra Egerben ugyancsak 8 fokig, Szegeden 8,5 fokig, Pécsett csupán 9,3 fokig hűlt le a levegő, így ez utóbbi számít új napi rekordnak.

A legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord egy nappal korábban is megdőlt: Pápán a leghidegebb órában mindössze 10,2 fok volt.

Az előrejelzés szerint folytatódik az enyhe idő. Pénteken egyre kevesebb helyen, főleg a Dunántúlon fordul elő eső, zápor. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére 2 és 7 fok közé hűl le a levegő.

(MTI)

Kövessen minket a Facebookon is!