Sport 2015. október 10. 15:35

Egészségük megőrzéséért futottak

Több mint százan ragadtak futócipőt október 10-én a „Mozdulj Bács- Kiskun” mottóval megrendezett parkerdei futáson. Az óvodások 300 métert, az általános iskolások 950 métert, míg a felnőttek 5700 métert teljesítettek. A hűvös időjárás ellenére izgalmas futamokat bonyolítottak le. A felnőtteknél Galamb Csaba, a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub versenyzője ért elsőként célba.

A rendezvényt az IUSTITIA Egyesület és a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub közösen szervezte meg. Varga Tibor szervező szerint az esemény elérte célját. Néhány profi induló mellett többségében a mozgást és a kocogást szerető amatőrök vettek részt a futáson. Az egészségmegőrző futás egyúttal kiváló kikapcsolódást is jelentett.

Így volt ezzel Galamb Csaba, az 5700 méteres táv első helyezettje, aki a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub tagjaként elsősorban edzésként tekintett a versenyre.

- Normál tempóban futottam, nem hajtottam ki magam. Többen elmentünk a mezőnytől, a végén előztem és nyertem. Holló - Szabó Martinnal és Fekete Zoltánnal csatáztam. A sikerességhez gyakorlom az erdei futást. A füvet és a mezei terepet ismerni kell. Szerencsére mindegyik borításon edzek. Az időjárás kicsit hideg volt, de egy kilométer után bemelegedtem.