Kultúra 2015. október 20. 12:30

Figura László fába faragott kunsága az Ipartestületben

Képgaléria
Figura László fába faragott kunsága az Ipartestületben
„Közvetlen élményeim sűrűsödnek a fában, amelyből csak ki kell bontani, ki kell faragni mindazt, amit a ma emberének a kunsági parasztról el szeretnék mondani” – vallja munkásságáról Figura László fafaragó, akinek október 19-én nyílt kiállítása az Ipartestület székházában. A művész munkáit Fodor Ferenc néprajzkutató ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

Figura László munkássága a lokálpatriotizmusról, hazaszeretetről és az igazságról szól. A szülőföldhöz ragaszkodás, az ősök tisztelete, a hagyományok tisztelete, a katolikus vallás tisztelete, mind-mind visszatükröződik alkotásaiban. Minden munkája egy regény, egy novella, egy néprajzi-, történeti tanulmány, melyet ki-ki tájékozottságának megfelelően tud olvasni – mondta megnyitójában Fodor Ferenc.

A tárlat november végéig látogatható az Ipartestület székházában.

s. r.

 

Kövessen minket a Facebookon is!