Helyi hírek 2015. október 21. 10:30

Állítsd magad mellé a pénzt!

Képgaléria
Állítsd magad mellé a pénzt!
A Batthyány Lajos Általános Iskola is csatlakozott az „Egészséges Bács-Kiskunért” programhoz. 24 gyermek jelentkezett, hogy négy foglalkozáson keresztül az egészséges életmód alapelemei mellett gazdasági, gazdálkodási problémák megismerésére, feldolgozására is vállalkoznak játékos keretek között.

Az teljesen érthető felnőttnek és gyermeknek egyaránt, hogy az egészség megőrzéséhez ügyelnünk kell arra, hogy miként táplálkozunk, sportolunk-e eleget,  és a lelki békénkre is vigyáznunk-e. A foglalkozáson részt vevő gyerekek ugyanakkor azt is megtanulják, hogy az egészséges életmódnak bizony ára van. Ezért kell elsajátítani a gazdálkodás alapelemeit, megismerni olyan fogalmakat, mint a hitel, a befektetés.

A programszervezők tapasztalata az, hogy a gyerekek eleinte furcsán fogadják az új ismereteket, de amikor a játékra kerül a sor, hamar feloldódnak, és óriási kedvük támad a folytatásra.

s. r.
 

Kövessen minket a Facebookon is!