Sport 2015. október 31. 16:15

Egy félidőt bírtak a kadett kosarasok

A Szentesi KK volt az ellenfele a Félegyházi Térségi Sportiskola kadett csapatának október 30-án a bajnokság 3. fordulójában. A félegyháziak klasszikus ötös poszton játszó társ nélkül tartalékosan vették fel a harcot a szentesi fiúkkal. Tanulva az odavágó eseményeiből az első félidőben igyekeztek az ellenfél gyors indításait megakadályozni, illetve mindkét palánk alatt agresszívebben játszani. A félidő 31-40 állással zárult, ami némi bizakodásra adott okot. A harmadik negyed kezdete megpecsételte a mérkőzés sorsát. Kilenc pontos hátrányuk 25 pontra nőtt, ami után az önbizalmuk is elveszni látszott. Küzdöttek, hajtottak, de mindez kevésnek bizonyult a magasságban, súlyban előttünk járó Szentesi KK ellen.

Fiú regionális kadett bajnokság, 3. forduló

Félegyházi TSI - Szentesi KK 51 :88

(14:21, 17:19, 12:25, 8:23 )

Ideje: 2015.10.30. ( péntek ) , 19:15

Helye: Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok

FTSI: Gémes Kristóf 17/3, Kanyó Ákos 8, Faragó Ákos 6, Zsigó Barnabás 6, Bujdosó Gergő 4, Huszka Bendegúz 3, Nagy József 3, Sánta Szilveszter 2, Klinkó Benedek 2, Cserkó Ádám -, Kelemen Dániel -

Edző: Simon Zoltán

A sportiskolások számára két nap múlva újabb lehetőség adódik a javításra. Másik nagy riválisukhoz a kecskeméti Mercedes Benz Gyár Kosárlabda Akadémia csapatához utaznak. Ők súlyban elmaradnak a szentesi fiúktól, viszont egész pályás letámadással megnehezíthetik a félegyháziak dolgát.