Sport 2015. november 2. 09:20

Lendületben a kézilabda csapat

Magabiztos játékkal 28-21-es győzelmet aratott a Kiskunfélegyházi HTK kézilabda csapata november elsején az NBII délkeleti csoportjának 7. fordulójában. A százszázalékos mérleggel álló félegyháziaknak nem okozott gondot a Kiskőrös legyőzése, végig vezetve tartották itthon a kettő pontot, amivel megőrizték első helyüket a tabella élén.

Nehéz mérkőzésre készült a jó formában lévő Kiskunfélegyházi HTK, a vendég kiskőrösiek több meglepetést is elértek az idei szezonban.

A találkozót koncentráltan kezdték a félegyháziak, szoros védekezést követően átlövés és indítás gólokat szereztek, így sikerült meglépniük ellenfelüktől. (8-3)

Lendületesen játszottak, dinamikusan, jól járatták a labdát, a 24. percre közel tíz gólos előnyt építettek ki. (15-6)

A hajrában némileg feljebb zárkóztak a kiskőrösiek, de jelentős közelségbe nem jutottak a szünetig. (16-10)

A második félidőben Prezenszki Istvánt Fekete Krisztián váltotta a félegyházi kapuban. Több bravúrt bemutatva folytatta Prezenszki István első félidei remeklését. Mellettük Ignácz Vilmos a támadások befejezésénél jeleskedett, a második játékrész közepéig több mint 10 gólt szerzett. (25-16)

A vége izgalommentesen alakult, az előzetes várakozáshoz képest a KHTK könnyedén nyerte meg a mérkőzést. (28-21)

Értékelések:

Morva Tamás, játékos, Kiskunfélegyházi HTK:

Az elejétől kezdve gyors játékra törekedtünk, ezt gyakoroltuk az edzésen. A meccs kezdetétől összeállít a védekezés, kapusaink jól védtek, könnyű gólokat szereztünk. Végig koncentráltunk, eddig kifejezetten jó teljesítményt nyújtottunk a bajnokságban. A szezonkezdethez képest a játékunk feljavult. Most jönnek a mérvadó találkozók a Mezőtúr, a Makó és a Kunszentmárton ellen. E mérkőzéseken döntenek a dobogós helyezésekről. Bízok benne, hogy az első helyet meg tudjuk tartani.

Miksi István, vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK:

Nehezebb találkozóra számítottunk, a Kiskőrös megverte a Mezőtúrt és ikszelt a Makóval. Összpontosítást kértem a fiúktól, amivel gyorsan eldöntöttük a mérkőzést. A védőfal és a kapusok jól zárták le a területet, kevés gólt kaptunk. Négy csapat harcol az első helyért, most jönnek a rangadók. Formában vagyunk, ami bizakodásra ad okot.

NBII férfi felnőtt Dél-kelet 7. ford. 11.01.

Kiskunfélegyházi HTK- Kiskőrösi KS (16-10) 28-21