Sport 2015. november 9. 11:10

Sikeres serdülő és kadett szereplés

Képgaléria
Sikeres serdülő és kadett szereplés
A Kész Aréna Városi Sportcsarnokban rendezték meg a nemzeti fiú serdülő bajnokság 3. fordulóját, amelynek keretében a Félegyházi Térségi Sportiskola kosárcsapata a SZEDEÁK „B” és a Vásárhelyi KS „B” ellen lépett pályára. A SZEDEÁK „B” ellen magabiztos, 102-18-as győzelmet arattak, míg a vásárhelyiekkel szemben szoros csatában, 80-69-re maradtak alul. A kadett korosztály eközben Szegeden a SZEDEÁK „C” vendége volt, ahol 83-65-re nyert.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, 3. forduló

C” CSOPORT

Időpont: 2015. november 8. (vasárnap)

Helyszín: Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok

SZEDEÁK „B” – Félegyházi TSI 18 : 102

(5:16, 6:30, 4:29, 3:27 )

FTSI: Molnár Ádám 30, Kincses Barnabás 16, Kasza Hunor 15/3, Szűcs Tibor 12, Szeri Gábor 10, Rácz Attila 7, Horváth Dávid 4, Kelemen András 2, Kis-Czakó Máté 2, Nemes Bence 2, Messzi-Szabó Martin 2, Koncz Gábor -, Asztalos Dávid -. Edző: Simon Zoltán

 

A hazai rendezésű torna első mérkőzésén sima félegyházi siker született. Nehezen indult, mert lassan, körülményesen játszottak az első negyedben. Ezek után védekezést váltottak, felpörgették a tempót. Az egész pályás védekezés meghozta az eredményt, a maradék 30 percben mindössze 13 pont szórt az ellenfél, támadásban helyenként látványos befejezéseket láthatott a publikum.

 

Félegyházi TSI – Vásárhelyi KS „B” 69 : 80

(19:17, 10:31, 14:18, 25:14 )

FTSI: Szeri Gábor 25, Kincses Barnabás 16, Kasza Hunor 15, Molnár Ádám 10, Szűcs Tibor 3, Rácz Attila -, Horváth Tamás -, Kis-Czakó Máté -, Nemes Bence -, Koncz Gábor -, Horváth Dávid -, Messzi-Szabó Martin -, Asztalos Dávid -. Edző: Simon Zoltán

 

A torna zárómérkőzésén, a győztesek találkozóján a tavalyi U12-es bajnokcsapattal mérkőztek meg a sportiskolások.

Jól kezdték a félegyháziak a meccset. Bátran, betörésekkel, erős palánk alatti játékkal, de szellős védekezéssel. Abban bíztak, hogy egy gyengébb második ötössel 10 pont alatt tartják az első félidőt, de nem így történt, -19-el fordultak. A fiúk hittek a kisebb csodában, javítva védekezésükön egyre közelebb zárkóztak a vásárhelyiekhez. 67:74-nél három perccel a vége előtt már szinte karnyújtásnyi távolságra kerültek. Kőkemény védőmunkájuk azonban áldozatokat hordozott. Egymás után estek ki a kezdő játékosaik, így álmaink lassan, de szertefoszlottak. A vége "9 lett közte", de a látottak alapján a játék minden elemében méltó partnerei voltak jó nevű ellenfelüknek.

 

 

 

Fiú regionális kadett bajnokság, 5. forduló

SZEDEÁK "C" - Félegyházi TSI 65 : 83

( 23:19, 16:21, 18:15, 8:28 )

Ideje: 2015.11.06. ( péntek ) , 17:45

Helye: Szeged, Deák Gimnázium tornaterme

FTSI: Faragó Ákos 20, Kanyó Ákos 14, Gémes Kristóf 14, Klinkó Benedek 10, Zsigó Barnabás 9/3, Nagy József 8, Huszka Bendegúz 4, Kincses Barnabás 4, Sánta Szilveszter -, Cserkó Ádám -, Kelemen Dániel -. Edző: Simon Zoltán

 

Zsinórban három vereség után Szegedre utazott a kadett csapat. Centerük, Bozóki Marci ezúttal játékban nem tudott segíteni, de elment az együttessel, a pálya széléről biztatta társait.

Kiegyenlített negyedek után érkeztek el a csapatok az utolsó tíz perchez. Egy-egy elleni játékban sorra alul maradtak a félegyháziak, ezért vegyes védekezéssel zavarták meg jól képzett ellenfelüket és a végén sima győzelmet arattak.

A győzelmen túl fontos volt a lélektani "gátszakadás" is, hiszen nagyon kellett a fiúknak a siker.

 

 

Fiú regionális kadett bajnokság, 6. forduló

Félegyházi TSI - Nagykőrösi Sólymok

Ideje: 2015.11.11. ( szerda ) , 18:00

Helye: Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok

 

 

 

G. Z. 

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!