Sport 2015. november 14. 17:20

Őszi bajnok a Kiskunfélegyházi HTK

Fordulatos találkozón az utolsó percekben harcolta ki a győzelmet a Kiskunfélegyházi HTK a Duna-Aszfalt TVSE ellen a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 14. fordulójában. A feszült hangulatú, küzdelmes mérkőzésen 3-2-re nyertek a félegyháziak, amivel biztossá vált, hogy a tabella élén zárnak ősszel.

Az őszi szezon legjobban várt összecsapására több mint 500 szurkoló látogatott ki. A félegyházi drukkerek mellett jelentős számban vendég szimpatizánsok is érkeztek, kiváló hangulatot teremtve mindkét fél számára.

A csapatok nagyszerűen szerepeltek ősszel, a Kiskunfélegyházi HTK egyedüli veretlenként csupán egy találkozóján nem nyert, míg a Tiszakécske a kiskőrösi vereségét leszámítva az összes találkozóján győzött.

A két együttes között egy pont volt a különbség a félegyháziak javára, így igazi hatpontos mérkőzésre volt kilátás.

A kécskeiek kezdték jobban a játékot, ennek ellenére Szabó Attila góljával a KHTK került előnybe a 11. percben. A vendégek gyorsan reagáltak, kapufáig is eljutottak és a 26. percben kiegyenlítették az állást. (1-1)

A pályán minden labdáért nagy küzdelem alakult ki, kevés teret engedtek egymásnak a csapatok a kibontakozásra.

A kemény játék a második félidőben tovább fokozódott. Egy vitatott szabadrúgás után a 65. percben a Tiszakécske szerzett újabb gólt, a partjelző beintése szerint a labda túljutott a gólvonalon. (1-2)

A félegyháziak sem késtek sokat a válasszal, hét perccel később egy baloldali betörés után Némedi Norbert értékesítette helyzetét. (2-2)

A hajrára nyílt sisakkal fordultak a csapatok, főként a mezőnyben pattogott a labda, sok szabálytalanság tördelte a játékot.

A mérkőzésből végül a félegyháziak jöttek ki jobban, a 87. percben egy szélről belőtt labda után eltűnt a 16-oson belül az ollózni igyekvő KHTK játékos, ezt követően büntetőt ítélt a játékvezető. A 11-est Szabó Attila higgadtan értékesítette. (3-2)

Az utolsó percek kécskei fölénye nem érett újabb góllá, így elmaradt a további fordulat, a Kiskunfélegyházi HTK 3-2-re megnyerte az összecsapást.

Értékelések:

Némedi Norbert, vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK:

Két jó csapat találkozott egy rossz talajú pályán. Fordulatos meccset játszottunk, végül mi kerekedtünk fölül. Mindkét együttes előtt adódott lehetőség, jobb ütemben szereztük a gólokat. Sok szurkoló előtt vívtuk a rangadót. Jó látni, hogy egy megyei I. osztályú találkozón ennyi néző kijön buzdítani. A tavaszi szezon izgalmas lesz, semmi sem dőlt el, a Tiszakécske sem adja fel a bajnokságot.

Nyilas Elek, vezetőedző, Duna-Aszfalt TVSE:

Rangadó volt a javából, a táblázaton elfoglalt helyezések is mutatták. Jó játék nem alakult ki, egyik csapat sem futballozott szépen, küzdelmes mérkőzésnek ítélem. Úgy látom, hogy sokszor a mi kárunkra tévednek a játékvezetők, ezt a mérkőzést szerintem ők döntötték el. A második félegyházi gólt szabálytalanság előzte meg és a büntető jogosságát is vitatom. Még nem dőlt el a bajnokság, küzdünk tovább.

Bács-Kiskun Megyei I. 14. forduló 11.14.

Kiskunfélegyházi HTK - Duna-Aszfalt TVSE (1-1) 3-2

Gólszerzők: 11. p. Szabó Attila, 72. p. Némedi Norbert, 87. p. Szabó Attila (11-esből) ill. 26. p. Szabó Dávid, 65. p. Bene Mihály