Kultúra 2015. november 17. 11:30

Az én népmesém

Képgaléria
Az én népmesém
November 16-án tartották „Az én népmesém” elnevezésű mesemondó találkozó harmadik elődöntőjét a Petőfi Sándor Városi könyvtárban. Ezen az elődöntőn összesen hú diák vett részt. A város 5. osztályos tanulói mondhatták el kedvenc népmeséiket. Ez alkalommal a verseny két helyszínen zajlott egy időben.

Az egyik csapat a Gyermekbirodalomban, a másik a könyvtár Kamaratermében mutathatta be meséit. Az egyik csapatból 2, a másikból 3 tanuló jutott tovább a döntőbe.
 

A szakmai zsűri döntése alapján a legjobb mesemondók ebben a kategóriában:

Vincze Zsolt - Batthyány Lajos Általános Iskola

Szabó Tünde - Petőfi Sándor Általános Iskola, Petőfiszállás

Gyöngyösi Emma - Petőfi Sándor Általános Iskola, Petőfiszállás

Pintér Eszter - Constantinum Általános Iskola

Cseh Blanka - József Attila Általános Iskola

A többi versenyző sem távozott üres kézzel, mindenki kapott egy emléklapot, és egy szerény ajándékot is. A döntőig már nem sokat kell várniuk a tovább jutóknak, hiszen a városi mesemondó találkozó döntőjéig csak 2 elődöntő maradt.
 

A Mesemondó találkozó további elődöntőinek tervezett időpontjai:

november 18. szerda, 14 óra - 3- 4. osztály

november 23. hétfő, 14 óra - 1- 2. osztály
 

Kövessen minket a Facebookon is!