Sport 2015. november 22. 12:40

Rangadót nyerve maradtak elsők a kézisek

A vártnál könnyedebb mérkőzésen, 32-22-re győzött a Kiskunfélegyházi HTK a Mezőtúr ellen az NB II dél-keleti csoportjának 9. fordulójában. A félegyháziak bajnoki éllovasként őrizték meg hibátlan mérlegüket, így továbbra is elsők, emellett hat pontra növelték előnyüket a harmadik Mezőtúrral szemben.

A visszavágás vágya fűtötte a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabda csapatát, amely az előző szezonban hazai pályán maradt alul a mezőtúriakkal szemben.

E találkozónak kedvező előjelekkel vágtak neki a félegyháziak, mind a nyolc eddigi találkozójukat megnyerték. A Mezőtúr a harmadik helyről várhatta az összecsapást.

Az első percek mindkét együttes számára mozgalmasan teltek, gyors játékot, kemény védekezést láthatott a publikum. Prezenszki István kiváló teljesítményt nyújtott a kapuban, védéseinek köszönhetően szűk negyedóra után három góllal meglépett a KHTK. (8-5)

Emellett a gyors indítások is sikerültek a félegyháziaknak, többször felértek ziccerbe és értékesítették helyzetüket. A vendégek elsősorban a beállósuk erőfölényére és az irányítójuk betöréseire építettek, teret viszont nem kaptak a jól záró hazai védelemtől. (15-12)

A második félidőt a koncentráltabb KHTK kezdte jobban, elhúzott ellenfelétől, stabilan védekezve, keveset hibázva hátul. (22-16)

Az idő előrehaladtával a mezőtúriak egyre tanácstalanabbul játszottak támadásban, többször is passzívvá váltak, nem tudtak helyzetbe kerülni. A KHTK eközben tovább növelte előnyét, öt perccel a vége előtt már 10 góllal vezetett. (28-18)

Az előny a találkozó végéig megmaradt. Gazsó Balázs a dudaszó pillanatában szerezte meg a félegyháziak utolsó gólját. (32-22)

A Kiskunfélegyházi HTK rangadót nyerve szilárdította meg vezető helyét a bajnokságban.

Értékelések:

Ifj. Miksi István, játékos, Kiskunfélegyházi HTK:

Nehéz mérkőzés volt, mert egy rivális csapattal játszottunk, próbáltuk a maximumot kihozni, ami sikerült is. Amióta itt vagyok Félegyházán még nem volt igazán jó meccsem. Örülök, hogy végre sikerült. A hétmétereseket elvállaltam, szerencsére azok is bementek. A védekezés jól működött, az edzésen sokat gyakoroljuk. Próbáljuk a százszázalékos teljesítményt a szezon végéig folytatni.

Miksi István, vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK:

Videó felvétellel készültünk a Mezőtúrból. Tudtuk, hogy az irányítójuk és a beállósuk veszélyes. Gyors gólokat értünk el lerohanásokból, a mérkőzés elején előnybe kerültünk. Prezenszki István jó napot fogott ki a kapuban. Védekezésben Berta László és Nagy Gábor kiváló munkát végzett. Nehezebb mérkőzésre számítottam, a végére feladta a Mezőtúr, ezért lett ekkora a különbség. Két rangadónk lesz még idén Makón és a Kunszentmiklós ellen, bízok a sikerben.