Kultúra 2015. november 26. 13:30

Befejeződtek a városi mesemondó verseny elődöntői

Befejeződtek a városi mesemondó verseny elődöntői
A Petőfi Sándor Városi Könyvtárban rendezték meg Az én népmesém mesemondó verseny utolsó elődöntőjét. Ezen az alkalmon a legkisebbek is megmutathatták azt, hogy a meséket nem csak a nagyok, de a kicsik is el tudják úgy mesélni, hogy mindenkinek eláll a lélegzete. Ebben a korban talán nincs még olyan nagy izgalom, vagy megfelelni vágyás, a gyerekek teljesen átérzik a meséjüket és a mese szárnyán szállnak ők is, mint a hallgatók.


Mint azt a többi elődöntőben is hangsúlyozták a zsűritagok, a mesemondásban fontos a hanggal és az arccal való játék, valamint a nézőkkel való kontaktus. Az elsősök többsége ebben is jeleskedett, csakúgy mint az eddigi elődöntők résztvevőinek nagy része.
 

Tovább jutottak:

Vidács Gergő - Platán utcai Általános Iskola

Tímár Csenge - Platán utcai Általános Iskola

Sánta Viktória - Tímea: Batthyány Lajos Általános Iskola

Nógrádi Mira - Batthyány Lajos Általános Iskola

Urbán Szabolcs - Darvas József Általános Iskola

Endre Barna - Constantinum Általános Iskola

Hideg Boglárka - Batthyány Lajos Általános Iskola

Hudák Julianna - József Attila Általános Iskola
 

A verseny konrántsem ért véget. A továbbjutó gyerekek újra elmondhatják meséiket november 30-án, hétfőn a verseny döntőjében. Aznap kiderül majd, hogy ki képviseli városunkat a megyei mesemondó találkozón.

V. K.

 

Kövessen minket a Facebookon is!