Sport 2015. december 21. 18:00

Intelligens játék, tisztes helytállás

Sűrű programja volt a Félegyházi Térségi Sportiskola (FTSI) kosarasainak az elmúlt hétvégén. A félegyháziak a ceglédiekkel, kecskemétiekkel, nagykőrösiekkel, békésiekkel és bajaiakkal mérkőztek meg. Az edzők beszámolója szerint noha több meccs is a vártnál nehezebben indult, a játék végére minden csapat összeszedte magát, amiből szép eredmények születtek.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, 5. forduló „B” Csoport

Kecskeméti KA "A" - Félegyházi TSI  -  86 : 34 ( 26:8, 32:4, 22:4, 6:19 )

FTSI: Szeri Gábor 12/3, Molnár Ádám 6, Kincses Barnabás 6, Kasza Hunor 4, Horváth Dávid 4, Koncz Gábor 2, Rácz Attila -, Kis-Czakó Máté -, Messzi-Szabó Martin -, Horváth Tamás -.

Edző: Simon Zoltán

Félegyházi TSI - Békési SZSK  -  63 : 66 ( 10:17, 13:18, 20:13, 20:18 )

FTSI: Molnár Ádám 18, Szeri Gábor 15, Kincses Barnabás 12, Kasza Hunor 8, Horváth Dávid 4, Messzi-Szabó Martin 4, Koncz Gábor 2, Rácz Attila -, Kis-Czakó Máté -, Horváth Tamás -.

Az elmúlt forduló után, feljutva az előkelő B csoportba, nagy reményekkel várta a csapat a hétvégét. Az utóbbi egy hét történései azonban egyre csak csökkentették esélyeiket, hiszen kéztörés, műtét, betegségek sújtották a félegyháziak néhány játékosát. A 10 játékos azonban, aki vállalta a játékot, dícséretet érdemel, hiszen mindkét mérkőzésen az utolsó dudaszóig küzdve játszottak, és a második mérkőzésen csupán egy labdára voltak a hosszabbítástól.

U11 ( kenguru ) Bajnokság, 7. Régió, III. forduló "D" csoport

KKA Amazonok - FTSI fiú  -   20 : 108 (4-13, 6-41, 6-14, 4-40)

FTSI: Huszka Boldizsár 39, Kovács Bálint 23, Szívós Péter 15, Szűcs Bence 14, Kelemen Áron 8, Bitó Bence 4, Varga Márk 4, Fekete Péter 1, Kószó Dániel 1, Palotás Barnabás 1, Keserű Csaba -.

FTSI fiú - Ceglédi EKK  -   96 : 6 (20-2, 28-2, 21-0, 27-2)

FTSI: Huszka Boldizsár 18,Varga Márk 17, Kovács Bálint 13, Szívós Péter 12, Szűcs Bence 10, Kelemen Áron 10, Keserű Csaba 6, Palotás Barnabás 4, Fekete Péter 3, Kószó Dániel 3, Bitó Bence-.

Mindkét meccsükön a motivációt a győzelem és a 100 pont elérése jelentette. Az első mérkőzésen ez sikerült, a másodikon a játékosok nagyobb hangsúlyt fektettek a csapatjátékra. A fiatalabb, kevésbé tapasztalt fiatalok szép játékkal remekül helytálltak, kosarakat szereztek.

Edző: Fekete-Seres Ildikó

U 11 Bajnokság, 7.régió, III. forduló "G"csoport

FTSI leány - Nagykőrösi Sólymok  -  33 : 55 ( 6:8, 8:21, 4:14, 15:12 )

FTSI : Farkas Levente 7, Varga Evelin 5, Dongó Laura 5, Kiss Lukács 4, Fetter Fruzsina 4, Kósa László 3, Oroszi Viktória 2, Farkas Dominik 2, Téglás Tamara 1, Farkas Zsófia -.

Nagyon sok hibával játszott a csapat, sok helyzetet kihagytak. Igaz, az utolsó negyedben tudtak hozni valamit a hátrányunkból, de ez kevés volt a győzelemhez.

Baja-Újvárosi Ördögök - FTSI leány  -  41 : 57 ( 13:10, 18:12, 4:23, 5:12 )

FTSI: Téglás Tamara 12, Farkas Zsófia 9, Farkas Dominik 8, Farkas Levente 6, Kósa László 5, Fetter Fruzsina 4, Dongó Laura 4, Kiss Lukács 4, Varga Evelin 3, Oroszi Viktória 2.

Rosszul indult a második meccs is. Az első két negyed az ellenfélé volt. Sok helyzetet kihagytak és olyan hibákat vétettek, amit már nem volna szabad elkövetni. A harmadik negyedre összekapták magukat a félegyháziak és 23:4 -re hozták a negyedet, amit az utolsó negyedre még tudtak növelni. A meccsen olyanok is szereztek kosarat, akik eddig még nem.

Edző: Bertalan Márta

U11 (kenguru) korosztály, III. forduló "G" csoport - FTSI Vegyes( Kezdő) Csapata

Baja-Újvárosi Ördögök - FTSI Vegyes Kenguruk  -  25 : 28

Csapattagok: Zámbó Tamás, Fekete Flórián, Könyves András Benjamin, Szabó Zita, Rádi Boglárka, Csenki Gergely, Szabó Ágoston.

A téli betegséghullám a legkisebbeket sem kímélte, mindössze 7 játékra alkalmas játékossal tudták képviselni az FTSI vegyes csapatát. A kis létszám ellenére nagy küzdelmet láthatott a publikum, fej-fej mellett haladt a két csapat. Az utolsó negyedben a győzni akaró félegyházi csapatnak sikerült a hajrá, így meglett az első - várva várt - győzelmük.

FTSI Vegyes Kenguruk - Nagykőrösi Sólymok  -  15 : 101

A második mérkőzés lényegesen gyengébbre sikerült, a fáradt játékosok nem tudták felvenni újra a ritmust az erősebb ellenféllel szemben.

Edző: Síber Rita