Sport 2014. április 14. 09:40

Birkózó és sumó sikerek a hétvégén

Birkózó és sumó sikerek a hétvégén
Dorogon rendezték meg szombaton a diák korosztályok országos birkózó bajnokságát, melyen a Kiskunfélegyházi Vasas TK versenyzői is részt vettek. A félegyházi csapatból Szécsényi Ádám a 85 kg-os súlycsoportban ezüstérmet szerzett és tartja jó formáját, sőt szorgalmas edzésmunkájával folyamatosan javul. Szintén szépen fejlődik Szöllősy Balázs, aki egy kisebb hullámvölgy után ismét magára talált és a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 35 kg-mosok között. A 46 kg-mos kategóriában szőnyegre lépő Kovács Alex ötödik lett az erős mezőnyben.

A birkózás mellett a sumó sportágat is művelő Rekedt-Nagy Réka Budapesten az U 16-os korosztályban bajnoki címet szerzett, így készülhet a június végén Bulgáriában megrendezésre kerülő Európa Bajnokságra.

 

Edzők: Ván Jenő, Szabó József és Kelemen András

 

G. Z.

Kövessen minket a Facebookon is!