Sport 2016. január 3. 14:45

Remek évet zárt a félegyházi uszonyos úszó

Remek évet zárt a félegyházi uszonyos úszó
Kiválóan fejezte be a 2015-ös esztendőt a kiskunfélegyházi lakosú, ám a Kecskeméti Bácsvíz KVSC színében versenyző 14 éves Kocsis Marcell. Ebben az évben hat országos bajnoki címet szerzett és mindegyik számát új korosztályos országos csúccsal nyerte meg. Idei eredményeivel összesen már 16-szoros országos bajnok, valamint 11 országos csúcs fűződik a nevéhez. 2015-ben ezen felül ötszörös osztrák bajnok lett, hét második és tizennégy harmadik helyet ért el.

Marcell három aranyjelvényes szintidőt úszott, amelyet a Magyar Búvár Szövetség kitüntetéssel díjazott. A 2016-os év várhatóan még keményebb lesz Marcell számára, hiszen ifiként  célja a júliusi franciaországi junior (16-17 éves) uszonyos és búvárúszók világbajnokságára való kijutás.

 

Edzői: Székely Lilla és Juhos Gergely

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!