Kultúra 2016. január 15. 13:30

Móra felolvasónapot hirdet a könyvtár

Móra felolvasónapot hirdet a könyvtár
Február 8-a városunk szülöttjének, Móra Ferenc író, városunk díszpolgára, muzeológus halálának évfordulója. Ennek kapcsán - folytatva a hagyományokat - a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár 6 órás Móra felolvasónapot hirdet a város általános iskolásai, valamint a hatosztályos gimnázium 7. és 8. osztályos diákjai számára február 5-én, pénteken 10 és 16 óra között. A rendezvény díszvendége Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája és Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája lesz.

A szervezők azt szeretnék, ha minden általános iskola diákjai részvételével tisztelegne Móra Ferenc emléke előtt. A részvétel feltételei: Az iskolák maguk döntik el, hogy mely tanulók (egy osztály vagy válogatva osztályokból) mely Móra művek felolvasásával töltik ki az idejüket.
 

Javasolt időpontok:

10-11 / negyed óra bevezető /

11-11.45

11.45-12.30

Ebédszünet

13-13.45

13.45-14.30

14.30-15.15

15.15-16.00
 

Kérik, hogy az iskolák egy szál virágot vigyenek magukkal február 5-én. Szeretnék továbbá, ha a felolvasáson az iskolák magyar vagy esetleg egyéb szakos tanárai, tanítói is aktívan részt vennének, példát mutatva tanítványaiknak.

Az iskolák részvételi szándékukat jelezzék a két időpont megjelölésével január 25-éig Kállainé Vereb Mária igazgató címére a Város Könyvtárba (Szent János tér 9., email: [email protected] vagy a [email protected]).


 

Kövessen minket a Facebookon is!