Sport 2016. január 31. 17:20

Tovább menetel az Astra

Meggyőző fölénnyel, nyolc gólt szerezve tartotta itthon a három pontot az Astra Kiskunfélegyházi Bulls a női futsal NB I 14. fordulójában. Az Astra ellenfele a szintén 15 pontos miskolci DVTK- Vénusz volt. A Kész Arénában megrendezett összecsapás nyílt játékot hozott, már a 10. másodpercben előnybe került az Astra, innen ugyan kiegyenlítettek a vendégek, de nem tudták megállítani a hazai csapat támadóit. 8-2-es győzelmével az Astra megőrizte negyedik pozícióját a bajnokságban.

Az őszi 3-3-as miskolci mérkőzéshez hasonlóan nehéz találkozóra számíthatott az Astra, amely csupán jobb gólkülönbségével előzte meg a DVTK-Vénuszt a tabellán. Az utóbbi fordulókban parádés formát mutatott az együttes és Szabó Boglárka révén már az első percben vezetést szerzett. (1-0)

A vendégek válasza sem késett sokáig, Bernáth Csilla kettő perccel később egalizált. (1-1)

A publikum nyílt sisakos játékot láthatott, a miskolciak bátran támadtak és több lehetőséget kialakítottak. Az Astra rendezve védekezését egyre jobban átvette az irányítást, a szünetig 3-1-es előnyre tett szert.

A második félidőben folytatódott a hazai csapat dominanciája, a góllövéssel sem maradtak adósak az Astrás- lányok. Az együttesből Szabó Boglárka, Nagy Anett és Gál Tímea duplázott, Dikanová Dominika és Godvár Katalin egyszer-egyszer volt eredményes. (8-2)

Női Futsal NB I 14. ford. 2016. 01. 31.

Astra- Elios Kiskunfélegyházi Bulls - DVTK-Vénusz (3-1) 8-2

Gólszerzők: Szabó Boglárka 1. p., 37. p., Nagy Anett 9. p., 28. p., Dikanová Dominika 12. p., Godvár Katalin 26. p., Gál Tímea 37. p, 40. p., ill. Bernáth Csilla 3. p., Boros Kinga 28. p.,