Helyi hírek 2016. február 21. 13:30

Legyen az irodalom, természettudomány vagy sport, a dózsások versenyképesek

A helyi, térségi és országos tanulmányi-, valamint sportversenyeken egyaránt eredményesen szerepelnek a Dózsa György Általános Iskola tanulói. Ez büszkeséggel tölti el a diákokat, szüleiket és tanáraikat egyaránt. Ugyanakkor visszaigazolja, hogy az intézmény oktatási, -nevelési tevékenységében a felzárkóztatás mellett a tehetséggondozás is sikeresen működik - értékelte az elmúlt félév eredményeit Terbe Ákosné igazgató.

A dózsások eredménylistája:

A Karácsonyra várva országos irodalmi csapatversenyen a 7–8. évfolyamosok között 2. helyezés ért el Németh Kinga és Boda Inez. Tízedik lett Tóth Kata, Földi Kitti, Szucsik Andrea és Blöszel Eszter csapata. Felkészítőjük: Drozdik Márta.

A Gárdonyi Géza tiszteletére rendezett városi emlékversenyen I. helyezést ért el Ónodi Sára, Farmasi Ádám, Kürti Gergely, és Vidéki Marcell. Felkészítőjük. Dr. Luchmann Zsuzsanna.

A mi Petőfink városi versenyen I. helyezett lett Bakó Liza, Tulkán Gitta, Földi Kitti és Tóth Kata. Felkészítőjük: Czigányné Forgó Zsuzsanna

A megyei Bólyai matematika csapatversenyen 4. helyezést ért el Brimo Milad, Kürti Gergő és Budai Bendegúz. 7. helyezett lett Ónodi Sára, Farmasi Ádám, Vidéki Marcell és Farkas Dorka csapata. Felkészítőjük: Madácsiné Kapus Erika.

Christmas Is All Around országos angol csapatversenyen junior kategóriában 2. helyezést ért el Bakó Liza és Tulkán Gitta. Kids kategóriában 6. lett Medgyesi Eszter, Farmasi Eszter, Balla Zsófia, Szűcs Levente, Pethő Dorottya és Altorjai Csenge. 7. lett Szabó Gergő, Farkas Péter, Juhász Bálint, Terbe Zsuzsanna, Csenki Ágnes és Hajagos Vivien. 10. helyezést ért el Kurucsai Réka, Csáki Laura és Szekeres Zsófia. Starter kategóriában 10. helyezett lett Faragó Petra, Kis Vivien és Holló Virág

Constantinum regionális nyelvi vetélkedőjén 3. helyezett lett: Bakó Liza, Vidéki Adrienn és Boda Inez. Felkészítőjük: Pintér Anna.

Többet ésszel, mint ész nélkül az energiával című országos rajz- és fotópályázaton harmadik legjobbként végzett: Gulyás Gréta. Felkészítője: Szunyiné Kis Anita

Kalandpróba országos természettudományi verseny döntőjébe jutott: Gulyás Gréta, Farkas Péter, Seres Vanda, Tóth Ambrus, László Laura és Rózsa Gitta. Felkészítőik: Verebné Vadkerti Krisztina és Tarjányi Csilla.

Virág Mónika történelemi emlékversenyen 3. legjobb csapatként végzett: Sánta Mónika, Terjék Emese, Brimo Milad és Nagy Bence. Felkészítőjük: Czigányné Forgó Zsuzsanna.

A Várak és kastélyok című országos történelem csapatversenyen 3. helyen végzett Farkas Péter, Simon Tamás és Juhász Bálint csapata. 5. helyezett lett László Laura, Rózsa Gitta, Kispál Kristóf és Kis Márk.

Hősök és példaképek című országos történelem csapatversenyen 5. helyezést ért el Ónodi Sára, Szmilkó Adél, Farkas Dorka, Kósa Borbála, Földi Kitti és Tóth Kata. 6.  helyezett lett Farkas Péter, Terbe Zsuzsanna, Seres Vanda és Valkovics Petra csapata. Felkészítőjük: Drozdik Márta.

Mezei futó diákolimpia kerületi versenyén III. korcsoportban 1. helyezést ért el Tóth Szilveszter, Rácz Martin, Pozsár Dávid, Polgár Sándor és Czombos Zoltán. Mezei futó diákolimpia megyei döntőjében III. korcsoportos fiúcsapat 2. helyezett lett, így bejutott az országos döntőbe. A csapat tagjai: Tóth Szilveszter, Rácz Martin, Pozsár Dávid, Polgár Sándor és Czombos Zoltán.

A városi kispályás műfüves pályaavató foci kupán 1. helyezett lett a Szana Sándor, Rácz Martin, Lakihegyi Dániel, Bakró-Nagy Kristóf, Tóth Ambrus, Karádi Attila, Polgár Sándor, Téti Kevin és Czombos Zoltán alkotta csapat.

A B33 kosárlabda megyei döntőben 1. helyezést ért el: Gémes Kristóf, Bozóki Márton, Zsigó Barnabás és Paksi Zsolt csapata. Felkészítőik: Luchmann Péter és Vajdáné Sőrés Irén.