Sport 2016. február 28. 19:50

Mintegy kétszázan ragadtak íjat

Képgaléria
Mintegy kétszázan ragadtak íjat
Méltóképpen ünnepelte meg a 30. jubileumi íjászversenyét a félegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület, amely február 28-án rendezte meg nagysikerű teremíjász-versenyét a Kész Aréna Városi Sportcsarnokban. A megmérettetésen nemcsak a dél-alföldi régió legjobb egyesületei, tagjai vettek részt, országszerte mintegy 30 egyesület képviseltette magát mintegy 200 íjásszal. A legfiatalabb induló 8 éves, míg a legidősebb 70 éves volt. A versenyen 25 lőállás és több mint 70 cél várt a résztvevőkre.

A Koppányok 30. jubileumi íjászversenyét Dinnyés Gyula egyesületi vezető szavai nyitották meg, majd a hagyományokhoz híven Kiss Ákos Jenő énekes és Benséné Kis Szilvia csellózása kíséretében elénekelték a magyar és a székely himnuszt. Ezt követően Dongó Anita egyesületi tag összegezte a Koppányok elmúlt 30 versenyét. 12 év alatt 6 teremtornát rendeztek meg, amelyeken körülbelül 4 ezer versenyző ragadott íjat. Visszatekintőjében felidézte az első, 2004-es megmérettetést, amit még a Dinnyés Tanyán tartottak meg, ezt később további 29 verseny követte. A nevezők száma az elmúlt évek során fokozatosan nőtt, számos induló a határon túlról is ellátogatott Kiskunfélegyházára.

Kapus Krisztián önkormányzati képviselő immár 12. éve tart köszöntőt a megnyitón. Ezúttal az ünnep, a közösség, a magyar és az íjász-szavak köré fűzte mondandóját, kiemelve a közösség fontosságát és a magyarság évezredes történelmi múltját. Az eseményt megelőzően a jubileum alkalmából 30 liter szőlőlevet adományozott a résztvevőknek.

A verseny ezúttal is nehéz célokat tartogatott az íjászok számára. 25 állomásnál 3D-s, 2D-s célok, akadályok vártak az indulókra.

Az íjászok pusztai, longbow, (favessző, madártollal) és vadászreflex kategóriákban mérték össze tudásukat nemenként és korcsoportokba osztva.

 

 

Eredmények:

A miniből felnövő Horváth Katicának keményen meg kellett küzdenie. Mindettől független, vagy talán éppen ez okból kiválóan teljesített az új korosztályban is. 386 ponttal első helyezést ért el.

Gyerek fiú kategóriában ifjú Lovas Ferenc 425 ponttal ötödik,

14-18 nő pusztai kategóriában Csitári Nóra 276 ponttal harmadik,

felnőtt, pusztai kategóriában Dongó Anita 286 ponttal hetedik,

Szeibert Imre kiváló eredménnyel 567 ponttal harmadik,

Tóth Mihály 541 ponttal ötödik,

Kis Csaba 473 ponttal 11.,

Csányi József 458 ponttal 15.,

Szólya Imre 451 ponttal 12.,

Lovas Ferenc 417 ponttal 23.,

Kurucz Zoltán 36.,

18-30 pusztai kategóriába Keserű Szilvia 423 ponttal 2.,

Bányai Lili 408 ponttal 4.,

Kiss János 470 ponttal 2.,

Boldog Bence 415 ponttal 4.,

Kiss Zsolt 367 ponttal 5.,

 

14-18 vadászreflex kategóriába Elekes Lali 529 ponttal első

30-50 vadász kategóriában Bense László kiváló teljesítménnyel, öt ponttal maradt le az első helyről, így 605 ponttal 80%-os teljesítménnyel a második helyre küzdte föl magát.

 

Gyermek párbajban ifjú Lovas Ferenc harmadik lett.

50+ pusztai kategóriában Dinnyés Gyula 488 ponttal 7.

Csapatversenyben a Koppányok lemondtak elsőségükről.

 

 

G. Z. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!