Sport 2016. március 2. 10:00

Bajnoki formában Astra

Megőrizte lendületét a női futsal NB I-ben a Magyar Kupát megnyerő Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls, amely az alapszakasz 15. fordulójában 9-2-re legyőzte a salgótarjáni Skorpiókat. A mérkőzést ezúttal Budapesten a Soroksári Sportcsarnokban rendezték meg március elsején. A két csapat legutóbbi találkozóját 9-0-ra az Astra nyerte és most is hasonló különbség alakult ki. A gólok sorát Szabó Nóra nyitotta az 5. percben, majd az első félidőben Godvár Katalin, Gál Tímea és Dikanová Dominika is betalált (4-0). A fordulás után rövid időre felzárkóztak a salgótarjániak (4-2), de az Astra ismét ritmust váltott és elsősorban Dikanová Dominika mesterhármasának köszönhetően kiütötte ellenfelét (9-2). A bajnoki győzelem sokat jelenthet az Astrának, amely beérte a Győri ETO-t a tabellán. Legközelebb e két csapat egymás ellen játszik Győrben március 5-én.

Női Futsal NB I 15. ford. 03. 01. (Budapest, Soroksári Sportcsarnok)

Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls- Skorpió SE (4-0) 9-2

Gólszerzők: Szabó Nóra 5. p., 28. p., Godvári Katalin 12. p., Gál Tímea 18. p., 32. p., Dikanová Dominika 18. p., 35. p., 35. p., Szabó Boglárka 34. p. ill. Mészáros Zsófia Ilona 26. p., Ferencz Flóra Franciska 27. p.,