Sport 2016. március 7. 09:00

Gólzáport kapott a Békéscsaba - videóval

Megerőltetés nélkül, félgőzzel is fölényesen nyert a Békéscsaba ellen a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabdacsapata az NB II-es bajnokság dél-keleti csoportjának 14. fordulójában. A félegyháziak a megszokottnál több hibával ugyan, de végig vezetve 41-23-ra győztek. A második félidőben egy sajnálatos baleset is történt, a csabaiak egyik játékosát térdsérülés miatt kórházba vitték a mentők, emiatt percekig állt a játék. Sikerével a KHTK megőrizte első helyét a tabellán a szintén 26 pontos Kunszentmárton előtt.

Jó formában, két tavaszi győzelemmel a háta mögött fogadta a Békéscsabát a Kiskunfélegyházi HTK március 5-én a Constantinum Sportcentrumban. Békéscsabán 39-24-re nyertek ősszel a félegyháziak, ennek fényében kötelező győzelemre számítottak a szurkolók.

A várakozásnak megfelelően kezdődött a mérkőzés, öt perc után már 4-1 volt az állás. A különbség a későbbiek során tovább nőtt, a kapuban kezdő Prezenszki István jól védett, a támadásokat gyorsan és hatékonyan váltottak gólra a félegyháziak. A koncentráció és az ehhez kapcsolódó pontosság ezt követően némileg csökkent, de a rossz napot kifogó békéscsabaiak ezt nem tudták kihasználni. (16-8)

A találkozó a második félidőben hasonló mederben folyt, a KHTK fél gőzzel is magabiztosan vezetett, így az előző mérkőzésekhez hasonlóan Miksi István vezetőedző minden játékosát pályára küldte. Az ellenfél a hajrára teljesen összeesett, az utolsó percek csupán a gólarány javításról szóltak. A félegyháziak megszórván a Békéscsabát gyors és könnyű találatokat jegyeztek. (41-23)

A Kiskunfélegyházi HTK zsinórban a harmadik mérkőzésén győzött és a Karcagon nyerő Kunszentmártonnal holtversenyben (26-26 pont) vezeti a bajnokságot.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 14. ford. 03. 05.

Kiskunfélegyházi HTK - Békéscsabai BDSK (16-8) 41-23

Értékelések:

Zsadányi Sándor (játékos, Kiskunfélegyházi HTK):

- Győzelemre számítottunk, az elején nehezebben ment, de a végére sikerült belelendülnünk és könnyű sikert arattunk. Az ilyen meccsek általában mindig nehezebbek, kicsit félvállról vettük. Jól rajtoltunk tavasszal, amit szeretnénk folytatni.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Sok hibával játszottunk, fél gőzzel és fölényesen nyertünk. A tavasz legrosszabb találkozóját vívtuk, sok helyzetet elpuskáztunk, pontatlanok voltunk. A kapusok jól teljesítettek és a végén már csak a különbség volt a kérdéses.