Sport 2016. március 20. 12:30

Halason is átrobogtak a kézisek - videóval

Fontos győzelmet aratott Kiskunhalason a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabda csapata az NB II-es bajnokság dél-keleti csoportjának 16. fordulójában. A listavezető félegyháziakra előzetesen nem várt könnyű feladat, ősszel 15-15-ös félidőt követően 31-27-re nyertek. A mostani találkozón korán magukhoz ragadták az irányítást, előbb három, majd négy-öt góllal vezettek. A szünetet követően tovább nőtt az előny, tíz perccel a vége előtt már nyolc gól volt a különbség. A hajrában felzárkóztak ugyan a halasiak, de nem veszélyeztették a félegyháziak győzelmét (31-29).

A mérkőzésre a félegyházi szurkolók mellett a Kiskun TV stábja is elkísérte a csapatot. A szurkolás megtette a hatását, a játékosok koncentrálva, végig vezetve értek el újabb sikert. Egyedül a hajrában váltak pontatlanná, amikor közelebb kerültek a hazaiak.

Győzelmével megőrizte vezető helyét a KHTK, az ugyancsak 30 pontos Kunszentmárton előtt, akik Hajdúszoboszlón nyertek. A két együttes közötti gólkülönbség még mindig a félegyháziaknak kedvez.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, erre számítottunk, mert itthon is megküzdöttünk a Halassal. Videókat elemeztünk és készültünk a lövő játékosokból. Az első félidő szépen alakult, a második félidő közepéig jól ment a játék. Próbáltam frissíteni a csapatot, a cserék most nem tudtak annyit hozzátenni, mint korábban. Eladott labdákkal a hajrában felhoztuk az ellenfelet, a végjáték emiatt szorossá vált. A következő héten szabadnaposak leszünk, alapozó edzéseket végzünk és készülünk a Karcag ellen. Könnyebb hazai találkozóra számítok, szeretnék a cseréknek lehetőséget adni, hogy a bajnoki hajrára mindenki formában legyen.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 16. ford. 03.19.

Kiskunhalas UKSC – Kiskunfélegyházi HTK (10-15) 29-31