Sport 2016. március 21. 18:30

Farsang Kupa sakkverseny

Farsang Kupa sakkverseny
A Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület sakk szakosztályának meghívására Kiskunfélegyházára látogattak a Pusztaszeri Sakkbarátok a Farsang Kupára. A versenyt scheweningeni rendszerben rendezték meg, ami azt jelenti, hogy a versenyzők saját csapattársaikkal nem játszhatnak, csak a vendégversenyzőkkel.

A Pusztaszeri Sakkbarátok részéről heten (Bátoczki György, Dakó Krisztián, Farkas Tibor, Gyöngyi István, Súlyok József, Szász Gergely, Volford István), a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület részéről ugyancsak   heten (Dr. Litavecz Gábor, Gulyás Réka, Kurucz Gergely, Lantos Pál, Rácz István, Retkes Péter, Szekeres János) vettek részt a megmérettetésen.

A vendégcsapat helyezési sorrendje: Farkas Tibor (5,5 pont), Súlyok József (3 pont), Volford István (3 pont), Bátoczki György (0,5 pont), Dakó Krisztián (0,5 pont), Szász Gergely (0,5 pont), Gyöngyi István (0 pont)

Hazai csapat helyezési sorrendje: Retkes Péter (7 pont), Lantos Pál (5,5 pont), Rácz István (5 ,5 pont), Kurucz Gergely (5 pont), Szekeres János (5 pont), Dr. Litavecz Gábor (4,5 pont), Gulyás Réka (3 pont)
A sakkbarátság ápolása érdekében a két csapat továbbra is közös sakkversenyeket szervez. 

A Farsang Kupa után rendezték meg a Pál Imre versenysorozat következő fordulóját, ahol a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület versenyzője, Retkes Péter a felnőtt mezőnyben első helyezést ért el. Ezen versenysorozatban korábban a felnőtt mezőnyben a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület részéről Rácz István ugyancsak első helyezést ért el, mely versenyeken hazai és külföldi mesterek is részt vettek.
                                        

Lantos Pál
sakkoktató, a JBDSE Sakk Szakosztály vezetője
 

Kövessen minket a Facebookon is!