Családi értékek napjainkban
Tarnóczki Sándorné, a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesületének elnöke elmondta, az első konferencia szervezése előtt Sinkó Melindával úgy látták, hogy Kiskunfélegyházán nagy igény van ilyen rendezvényre. Részt vettek egészségügyi dolgozók, bölcsődei nevelők, pedagógusok, a téma iránt érdeklődő anyukák. Idén kisgyermek gondozó-nevelő képzésben résztvevő diákok is eljöttek a konferenciára a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Szakközépiskolája Szakiskolája Speciális Szakiskolája és Kollégiuma képviseletében. A minikonferencia akkreditált pontszerző továbbképzés volt a felnőtt ápolás- és gondozás, gyermekápolás- és gondozás, szülészeti ellátás és a védőnői ellátás területén dolgozók és pedagógusok számára.
Elsőként Gitidiszné Gyetván Krisztina védőnő, a Zuglói Egészségügyi Szolgálat laktációs- és perinatális szaktanácsadója tartott előadást A szimbiózis örömei-terhei címmel, majd a kötődést segítő nevelésről is beszélt a hallgatóságnak.
Dr. Sinkó Melinda orvos, szoptatási tanácsadó Gyakran előforduló problémák a szoptatási tanácsadói gyakorlatban címmel tartott előadást a megjelenteknek.
A Kecskemét-Széchenyivárosi Közösségépítő Egyesület képviseletében Déri Éva Ciklus show címmel bemutatta egy női ciklus menetét, mely a drámapedagógiában használatos elemeket tartalmazott. A testi folyamatokat nagyméretű, puha anyagból készített segédeszközön játszotta végig az előadó. Szőnyegnyi méretben ábrázolta a jelenlévőknek a méh modelljét, és apró tárgyak segítségével, játékos formában szemléltette a testi történéseket. A program minden eleme a női test szépségét, működésének különlegességét hangsúlyozta a résztvevőkben.
Széplaki Erzsébet, a Furfangos Tehetségműhely munkatársa a pályaválasztásról beszélt a közönségnek. Tarnóczki Sándorné védőnő, a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesületének elnöke záró előadásában az iskolavédőnők sikereiről és kudarcairól tartott előadást.
A rendezvényen közreműködtek a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai is.
A minikonferencia az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testületének Művelődés és Szociális Bizottságának támogatásával valósult meg.
V. K.