Sport 2016. március 24. 08:15

Nemzetközi sporttábor Kecskeméten

Nemzetközi sporttábor Kecskeméten
Március 29-éig között Kecskemét ad helyszínt az SOS Gyermekfalvak sporttáborának. Spanyol, bolgár, magyar fiatalok és afgán menekült gyerekek tanulják egymástól a különböző nemzeti sportokat egy héten keresztül. A húsvéti ünnepek alatt nemzetközi ízkavalkád várható, a fiatalok megismerhetik egymás ünnepi szokásait, ételeit.

„Az Európa távoli részeiről érkező fiatalok megtapasztalják, milyen interkulturális környezetben élni, nyelvi különbségeket legyőzve együttműködni és alkotni egy biztonságos, támogató környezetben” – mondta Meggyesfalvi Boglárka, a nemzetközi tábor vezetője. A programokba becsatlakoznak a fóti Gyermekközpont kiskorú menekült gyerekei is. 

A foglalkozásokon a fiatalok bemutatják saját nemzeti sportágaikat, a nap zárásaként pedig nemzetközi est keretében pedig saját országuk hagyományait, ízeit.

 

Kövessen minket a Facebookon is!