Program 2016. április 11. 11:30

IV. BMX és Roller Jam Session, Szank

Képgaléria
IV. BMX és Roller Jam Session, Szank
A szanki Vörösmarty Mihály Művelődési Ház és IKSZT és a helyi önkéntes fiatalok minden érdeklődőt várnak április 16-án, szombaton 12:30-tól a szanki Sportpályán tartandó IV. BMX és Roller Jam Sessionre. A versenyre roller, amatőr BMX és profi BMX kategóriákban lehet nevezni.

Nevezési feltételek:

Nevezés a helyszínen 10:00 és 12:00 óra között, nevezési díj: 500 Ft / fő. Minden nevező csak egy kategóriában versenyezhet, aki az előző évben amatőr kategóriában helyezést ért el, idén már csak profi kategóriában indulhat! Ha a gyakorlás során a nevező tudását a zsűri úgy ítéli meg, akkor amatőrből profi kategóriába helyezhetik át.

A versenyre 8 éven aluliak nem nevezhetnek, 8 és 14 év közötti versenyzőknek csak szülői felügyelet mellett tudják biztosítani a részvételt, 18 év alatti személyek pedig csak szülői engedéllyel vehetnek részt a versenyen.
 

Verseny menete:

Jam Session formában

A versenyen a pályafelügyelő / speaker engedélyével kezdhet minden versenyző. A selejtező körök 1 percesek, mely során a versenyzők hármas csapatokban fognak indulni. A kört egyszer ismétlik. A ridereket a zsűri 100­-as skála alapján pontozza, figyelve a trükkök nehézségét, a hibákat és a stílust. A döntőbe 10 rider jut be. A döntőben a versenyzők már egyesével fognak indulni, mindenkinek 1 perce lesz arra, hogy teljesítsen. A kört itt is egyszer ismétlik, illetve az 1 perc végén egy utolsó trükkre van lehetőség, melyet 3­-szor ismételhetnek meg. Kategóriánként három helyezettet díjaznak.
 

Zsűri: A szervezők által felkért 4 fős társaság, akik szubjektív pontozással döntik el a verseny rangsorát.

 

Pályahasználati szabályok:

­ A pályát csak rendeltetésszerűen szabad használni!

­ Más típusú kerékpárral a pályára menni tilos!

­ A pályára mobiltelefont, szemüveget, italos üveget, hosszú sálat, és egyéb

balesetveszélyes tárgyakat bevinni tilos és életveszélyes!

­ Fej, térd­, könyök­ és csuklóvédő használata kötelező!

­ A pályán történt balesetekért az üzemeltető felelősséget nem vállal.

­ A balesetek elkerülése érdekében a görpályát egy időben maximum 10 fő használhatja.

­ Szeszes italt, illetve kábítószert fogyasztani, illetve azok hatása alatt a pályára lépni tilos!

­ A pálya területén a dohányzás és nyílt láng használata tilos!

­ A pálya területére állatot bevinni tilos!

­ A pályán őrizetlenül hagyott tárgyakért az üzemeltető felelősséget nem vállal.

­ Esős idő esetén a pálya nem használható.

­ A pályafelügyelő utasításait kötelezően be kell tartani!

­ A nézők a pályára nem mehetnek be.

­ A görpálya elemei alá bebújni, és ott tartózkodni tilos!

A Pályahasználati szabályok minden résztvevőre és látogatóra kötelezően érvényesek!


Program:

9:00 - ­12:00 Bemelegítés, gyakorlás

10:00 - ­12:00 Nevezés, adminisztráció

12.00 Ebédszünet

12.30 Roller selejtező

13.00 Amatőr BMX selejtező

14.00 Profi BMX selejtező

15.00 Roller gyakorlás

15.15 Roller döntő

16.15 Amatőr BMX gyakorlás

16.30 Amatőr BMX döntő

17:15 Profi BMX gyakorlás

17.30 Profi BMX döntő

18:30 Szünet

19.00 Eredményhirdetés

21:00 After Party
 

Kövessen minket a Facebookon is!