Sport 2016. április 2. 19:45

Újra élen a KHTK!

Sok helyzetet, élvezetes játékot, gólokban gazdag mérkőzést láthatott a publikum április 2-án, a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 21. fordulójában. A Kiskunfélegyházi HTK az utolsó helyezett Soltvadkertet fogadta. A szünetben már 3-1-re vezettek, a második félidő alapján akár 5-6 góllal is nyerhettek volna, végül megismételve az őszi eredményt 4-1-re győztek. A KHTK lélektanilag fontos sikert aratva visszavette a vezetést a bajnokság élén, a Tiszakécske ugyanis értékes két pontot veszítve gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a Kecellel.

Kötelező győzelemre készült itthon a Kiskunfélegyházi HTK, amely legutóbb rangadót veszítve kikapott Kecskeméten. A vereség az első helyébe került a félegyháziaknak, akiknek a bajnoki remények életben tartásához mindenképpen nyerniük kellett.

Jól kezdve a mérkőzést már a 9. percben előnybe kerültek Katona Balázs góljával, de a soltvadkertiek viszonylag gyorsan, a 20. percben 11-esből válaszoltak. (1-1)

A félidő hajrájában visszavette az előnyt a KHTK, a 37. percben Medgyesi László akcióból volt eredményes, két perccel később pedig Szabó Attila váltotta gólra a jogosan megítélt büntetőt. (3-1)

A kétgólos előny megnyugtatta a félegyháziakat, akik már az első félidőben tovább növelhették volna a különbséget, felszabadult játékkal sok helyzetet kialakítottak. A lendület a második félidőben sem csökkent. Ziccereket hibázva ugyan, de szemre is tetszetősen játszottak, az 58. percben Medgyesi László második találatával háromra duzzasztották az előnyt. (4-1)

Ezt követően több ordító helyzetig is eljutott a KHTK, a soltvadkerti védők nem egy esetben a gólvonalról mentettek. Helyzet előttük is adódott, egy távoli próbálkozásból a felső lécet találták telibe.

Több gól már nem született, a végeredmény a vendég csapatra hízelgő. (4-1)

Értékelés:

Szabó István László, vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK:

- Kisebb gödörben voltunk, remélem a görcsösség a győzelem által felszabadul. Keményen dolgozunk, ma helyenként jól játszottunk, sok helyzetet kialakítottunk. Azt sajnálom egy picit, hogy a helyzetek töredéke ment csak be. Koncentrációs hibák még vannak, de a csapat egyre egységesebb, a helyi nevelésű Makai Zoltánt külön kiemelem, kezdőként jól játszott. Egyenlőre egy-egy mérkőzésre készülünk, szoros verseny folyik az első helyért, Halason nehéz dolgunk lesz a következő körben.

Bács-Kiskun Megyei I. 21. ford. 04.02.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE (3-1) 4-1

Gólszerzők: 9. p. Katona Balázs, 37. p. Medgyesi László, 39. p. Szabó Attila (11-esből), 58. p. Medgyesi László ill. 20. p. Soproni András (11-esből)

Piros lap: 89. p. Frei Tamás ( Soltvadkerti TE)