Sport 2016. április 4. 10:10

52 gólt dobott a kézilabdacsapat - videóval

Alaposan megszórta ellenfelét az NB II dél-keleti csoportjának éllovasa, a Kiskunfélegyházi HTK a férfi kézilabda bajnokság 17. fordulójában. Az utolsó helyezett Karcag legyőzése nem okozott gondot a félegyháziaknak, előzetesen fölényes sikerre lehetett számítani, hiszen ősszel is 20 gól volt a különbség (43-23). A mostani mérkőzés még fölényesebben alakult, szűk félóra után 26-7-re vezetett a KHTK. A félegyháziak támadójátékával nem tudtak mit kezdeni a vendégek, számtalan lehetőség adódott a hazai csapat előtt, a játékosok meg sem állt 52 gólig (52-26). Gólarány javító győzelmével a KHTK továbbra is első. A következő körben a jóval nehezebb diónak ígérkező Mezőtúr otthonába utaznak a félegyháziak.

A Kunszentmárton újabb sikerét követően győzelmi kényszerben lépett pályára a Kiskunfélegyházi HTK a Constantinum Sportcentrumban, az első hely megtartásáért nyerni kellett. A Karcag SE a tabella utolsó helyén állt, így borítékolni lehetett az újabb sikert.

A két csapat közötti különbség hamar megmutatkozott a pályán, a gyors elfutásokkal nem tudtak mit kezdeni a vendégek, a sebességbeli fölény könnyű félegyházi gólokat eredményezett.

Tíz percet követően 9-2-re, majd 15-4-re vezetett a KHTK, a Karcag hiába kért kétszer is időt, nem tudta megállítani a félegyházi támadásokat. A vendég játékosok alaposan elfáradtak a gyors tempóban, a szünetig közel 30 gólt kaptak (27-10).

A találkozó intenzitása a második félidő során némileg csökkent, a KHTK csere sora is pályára lépett ekkor, ezt kihasználva stagnált a különbség (32-17).

Az utolsó percekben ismét megrázták magukat a félegyháziak, elérve a 20 gólos különbséget sem álltak le, három perccel a vége előtt az 50. gólt is belőtték (50-25).

Az 52-26-os végeredmény a dudaszó pillanatában alakult ki, a KHTK megerőltetés nélkül ütötte ki ellenfelét (52-26).

Értékelések:

Stefán Nándor (játékos, Kiskunfélegyházi HTK):

- Győzelemmel sikerült visszatérnem, három hetet hagytam ki. Végig vezettünk, örülök, hogy ennyivel nyertünk. Növeltük a gólarányunkat, nehéz az ilyen meccseken végig koncentráltan játszani.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- A fiúktól azt kértem, hogy ne becsüljék le az ellenfelet. A következő fordulóban a harmadik helyezett Mezőtúrhoz megyünk, a felkészülést segítette ez a találkozó. Fizikálisan jó állapotban vagyunk, a mérkőzés elején mutatott intenzitást akár 60 percen keresztül is fent tudjuk tartani. Az összes játékos lehetőséget kapott. Fontos, hogy az élesebb találkozók előtt mindenki formában legyen.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 17. ford. 04. 03.

Kiskunfélegyházi HTK - Karcag SE (27-10) 52-26