Sport 2016. április 7. 20:35

Kadett győzelem a Szentes ellen

A Kész Arénna Városi Sportcsarnokban fogadta a Félegyházi Térségi Sportiskola fiú kadett csapata a Szentes KK-t a regionális bajnokság 5. fordulójában. A félegyháziak két serdülő korú játékost is avattak az U16-os együttesben, Szeri Gábort és Német Donátot, akik játékukkal bizonyítottál helyüket a magasabb osztályban. A regionális döntőre készülő szentesiek három meghatározó játékosukat nélkülözték, de a hazai együttes is meggyengülve lépett pályára, Klinkó Benedek és Faragó Ákos boka -és térdsérülés miatt csak a cserepadon foglalt helyet. Simon Zoltán tanítványai jól játszottak az első félidőben, elhúztak ellenfelüktől. Az utolsó negyedben a győzelem nem forgott veszélyben, ekkor 17 pontot faragtak a vendégek hátrányukból, de megszorítani nem tudták a félegyháziakat (58-49). Április 8-án szomszédvárosi rangadó vár a sportiskolásokra, pénteken 18:45-től a Kecskeméti KA "A" csapatát fogadják a Kész Arénában.