Sport 2016. április 9. 16:15

Könnyed győzelem az első meccsen

Sikerrel vette az első akadályt a női futsal NB I rájátszásában az Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls. A negyeddöntő első mérkőzésén Debrecenbe látogattak a lányok, ahol 7-2-es győzelmet arattak. Dombó János tanítványai korán megszerezték a vezetést Szabó Boglárka révén, de a házigazda debreceniek kétszer is kiegyenlítettek. 2-2 után már csak Astra gólok születtek, a szünetig 5-2-es előnyre tett szert a bajnokcsapat, amely a második félidőben tovább növelte a különbséget. Az Astrából Szabó Boglárka, Nagy Anett és Balázs Eszter kétszer-kétszer volt eredményes, Dikanová Dominika egyszer talált be. Az ötgólos előny bizakodásra adhat okot, a párharc visszavágóját április 23-án Kiskunfélegyházán rendezik meg. A győztes a legjobb négy között folytatja.

Női Futsal NB I Negyeddöntő 1. mérkőzés 04.09.

DEAC- Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls (2-5) 2-7

Gólszerzők: Horváth Renáta 10. p., Kota Gabriella 14. p., ill. Szabó Boglárka 5. p., 16. p., Nagy Anett 12. p., 27. p., Dikanová Dominika 16. p., Balázs Eszter 19. p., 34. p.,