Sport 2016. április 10. 14:00

Legyőzte a Bugacot a KHTK II. - videóval

A papírformának megfelelően magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 22. fordulójában. Korán megszerezték a vezetést a végig fölényben játszó félegyháziak és a hajrában tovább növelték előnyüket. A KHTK II. két vesztes mérkőzés után nyert újra és feljebb lépett a hatodik pozícióba. A Bugac továbbra is tizenötödik a tabellán.

Jól kezdték a tavaszt, azonban az utolsó két találkozójukat elveszítették a Kiskunfélegyházi HTK II. labdarúgói, akik április 9-én a Bugac ellen javíthattak. A két csapat őszi mérkőzésén 3-1-es félegyházi siker született és most is a hazai együttes volt esélyesebb.

Nem kellett sokat várni a vezetésre, a 14. percben Vidéki Ferenc szerzett gólt. (1-0)

Az előnyben lévő KHTK II. irányította a játékot, többször beszorította ellenfelét, a bugaci játékosok hősiesen védekezve a megindulásaikban bíztak. Elvétve eljutottak a hazai kapuig, de komoly védeni valója nem akadt Oroszi Tibornak.

A másik oldalon egészen a hajráig nem zördült meg a háló, a 78. percben végül Borsi Sándor értékesített közelről egy ziccert, majd a lefújás előtt nem sokkal Vojtovics Ákos lőtte be a KHTK II. javára megítélt büntetőt.

A félegyháziak ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Értékelések:

Szalai József (vezetőedző, Bugac KSE):

- Helytállt a fiatalokkal megerősített csapatunk, szerettünk volna többet nyújtani, most ennyi sikerült. Sportszerű mérkőzést játszottunk, még pár pontot szeretnénk gyűjteni a felzárkózáshoz.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- A három pont megszerzése volt a célunk, ami sikerült. Játékunk javult az elmúlt fordulóhoz képest, amikor is a 90. percben Tiszaalpáron veszítettünk. Ez a három pont most jól jött a csapatnak. Végig irányítottunk, a támadásoknál a pontosság hiányzott. Azt gondolom, hogy az ötödik pozícióig felléphetünk, ezen dolgozunk.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 22. ford. 04.09.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Bugac KSE (1-0) 3-0

Gólszerzők: 14. p. Vidéki Ferenc, 78. p. Borsi Sándor, 90. p. Vojtovics Ákos (11-esből)