Sport 2016. április 18. 19:30

Kiszenvedett győzelem - videóval

Fontos győzelmet aratott a bajnokság szempontjából Kiskőrösön a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabda csapata az NB II dél-keleti csoportjának 18. fordulójában. A hajrát kivéve végig gólhátrányban játszottak a félegyháziak, csupán hét perccel a lefújás előtt szerezték meg a vezetést. Az utolsó pillanatok izgalmasan teltek, a hazaiaknak esélyük nyílt az egyenlítésre, de a KHTK megtartotta minimális előnyét. (26-25)

A mezőtúri döntetlent követően győzelmi kényszerben léptek pályára a Kiskunfélegyházi HTK játékosai Kiskőrösön, az újabb pontvesztés a bajnoki cím szempontjából már nem fért volna bele az együttesnek.

Ősszel 28-21-re a félegyháziak nyertek, a Kiskőrös azonban veszélyes ellenfél hazai környezetben, a bajnokság során több élcsapatot megszorongatott, vagy megvert.

A mérkőzést nem kezdte jól a KHTK, a hazaiak néhány perc alatt három gólos előnybe került. Szűk tíz percet kellett várni a félegyházi egyenlítésre (4-4), de ekkor sem változott meg a játék képe, fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A KHTK játékosainak a helyzetek befejezésénél sem volt szerencséjük, több alkalommal a kapufát találták el, emellett a kiskőrösi kapus is remekelt, ziccereket védett. (8-8)

A harcosan játszó hazaiak fordultak előnnyel a szünetre, a támadások befejezésével hadi lábon álltak a félegyháziak, akik az első félidőben csupán 11 gólt dobtak. (11-13)

A második játékrész eleje is hasonló mederben folytatódott, a kiskőrösiek védelme jól zárt, okosan őrizték előnyüket. (16-18)

Bő negyedórával a vége előtt sikerült egyenlítenie a KHTK-nak, de a lélektanilag fontos vezető gól megszerzése elmaradt. Erre egészen a 23. percig kellett várni, amikor is Ignácz Vilmos hétméterest értékesített. (23-22)

A hajrára elfáradó hazaiak ezt követően sem adták fel, kihasználva kettős emberelőnyüket az utolsó pillanatig esélyesek voltak a pontszerzésre, 10 másodperccel a lefújás előtt labdát szereztek, de ziccerig nem jutottak el. A félegyháziak minimális különbséggel ugyan, de megnyerték a mérkőzést. (26-25)

A bajnoki éllovas Kunszentmárton hasonlóan izgalmas találkozón Makón győzött (29-28), a Kiskunfélegyházi HTK hátránya továbbra is egy pont az elsőhöz képest.

Értékelések:

Ignácz Vilmos (játékos, Kiskunfélegyházi HTK):

- Nehéz mérkőzésre számítottunk, a Kiskőrös megverte itthon a Mezőtúrt, lelkesek hazai pályán. Sajnos rosszul kezdtünk, de mindenki akarta a győzelmet és a végén sikerült nyernünk. Az utolsó percekben emberhátrányban játszottunk, szerencsére nem remegett meg a kezünk.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Kellett a győzelem, mert Mezőtúron pontot veszítettünk, innentől nem hibázhatunk. Nem tudtunk előnybe kerülni, a második félidő közepéig a Kiskőrös irányított. A hajrára a csapat összekapta magát, a védekezés és a kapusteljesítmény feljavult, amivel megfordítottuk a meccset.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 18. ford. 04.16.

Kiskőrösi KS - Kiskunfélegyházi HTK (13-11) 25-26