Sport 2016. április 25. 18:45

Kiütéses győzelem a rangadón - videóval

A vártánál könnyedebb mérkőzésen 4-0-ás győzelmet aratott a Kiskunfélegyházi HTK a harmadik helyezett Kalocsai FC felett a megyei I. osztályú bajnokság 24. fordulójában. A találkozó már az első félidőben eldőlt, a KHTK három gólos előnyre tett szert és a mérkőzés második szakaszát is uralva fölényesen nyert (4-0). Sikerükkel a félegyháziak leszakították a kalocsaiakat a bajnoki címért folyó versenyfutásban és továbbra is elsők a tabellán.

Két bajnoki címre is esélyes csapat találkozott április 23-án, a Honvéd Sporttelepen. Ősszel Kalocsán 1-1-es döntetlen született, azóta a tavaszt jól kezdő vendégek közelebb lopóztak a harmadik helyről, a mérkőzést megelőzően csupán négy pont volt a hátrányuk a KHTK mögött.

A félegyháziaknak nyerniük kellett az első hely megtartásához, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak.

Sokat küzdve, agresszív, gyors játékot vonultattak fel, a kalocsaiak nem tudtak mit kezdeni a hazai együttes támadójátékával.

A fölény gólokban is megmutatkozott, az első találatot Katona Balázs jegyezte a 29. percben, majd két minutummal később Szabó Attila is megzörgette a hálót. (2-0)

A félidő hajráját ugyancsak góllal koronázták meg a félegyháziak, a 41. percben Juhász Miklós révén háromra nőtt a különbség. (3-0)

A magabiztos előny tudatában sem engedett ki a KHTK, fegyelmezetten, jól védekezve kevés teret hagyott a Kalocsának. Ellenben támadásban gyors játékosaik révén több veszélyes helyzetet kialakítottak és az 56. percben egy pontrúgást követő kavarodásból 11-eshez jutottak. A büntetőt Szabó Attila higgadtan értékesítette. (4-0)

A Kalocsa lehetőségig sem nagyon jutott, sőt a kapusuknak bravúrokra volt szüksége, hogy ne nőjön tovább a különbség.

A taktikusan játszó Kiskunfélegyházi HTK ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Értékelések:

Golovics István (játékos, Kiskunfélegyházi HTK)

Nagyon együtt van a csapat, szinte minden helyzetet kihasználtunk, támadásban sokat fejlődtünk a tavaszi rajt óta. A rangadóra fejben készültünk fel, az edzőnk kielemezte a Kalocsa játékát, pontrúgásaikat. Négyszeres bajnokok vagyunk, meglehet az ötödik cím, szoros hajrára számítok.

Szabó István László (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK)

Sokat készültünk az ellenfélből, több alkalommal megnéztem őket, láttam, hogy jó csapatot alkotnak. A játék összes elemében föléjük kerekedtünk a rangadón. Agresszív letámadásra helyezzük a hangsúlyt, ezzel megleptük őket. A téli érkezőkkel más típusú játékot valósítunk meg, védekezésből támadásba gyorsan megyünk át. Ezt Kecskeméten Sziviccsel együtt is begyakoroltattuk a KTE-vel. A nézők számára látványos, igazi futball volt a mai.

Bács-Kiskun Megyei I. 24. ford. 04.23.

Kiskunfélegyházi HTK – Kalocsai FC (3-0) 4-0

Gólszerzők: 29. p. Katona Balázs, 31. p. Szabó Attila, 41. p. Juhász Miklós, 56. p. Szabó Attila (11-esből)