Sport 2016. április 28. 09:00

Hatalmas küzdelemben győzelemmel zártak a tini lányok

Képgaléria
Hatalmas küzdelemben győzelemmel zártak a tini lányok
A két héttel ezelőtti 38 pontos vereség után nagyon várták a visszavágót a Félegyházi Térségi Sportiskola játékosai a Szeged utánpótlás csapata ellen. Sajnos a félegyháziak közül Zámbó Sugi törés miatt nem tudott pályára lépni, ennek ellenére hihetetlen küzdelmet hozott mindenki számára a találkozó. Összerendezetten, mindenki erőn felül játszva felvette a kesztyűt, aminek meg is lett az eredménye. Igaz, a kipontozódás szélén, de lelkesen fogtak hozzá a sportiskolások a hosszabbításhoz, ott azonban nem volt szerencséjük. Ennek ellenére igazi csapatként, a nézőtéren ülőket is maximálisan kiszolgálva játszottak, amiért hatalmas elismerés járt minden játékosnak. A Kisújszállás elleni mérkőzésen az volt a cél, hogy mindenki lehetőséget kapjon, természetesen a győzelem fénye mellett. Jó hangulatban, felszabadult játékkal fejezték be a félegyháziak az évet.

Eredmények:

Nemzeti Lány Regionális Tini Bajnokság „D” csoport

Ideje: 2016. április 24. ( vasárnap )

Helye: Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna

Szeged KE - Félegyházi TSI 93 : 89

(26:15, 14:25, 13:15, 19:18, hosszabbítás: 14:10)

FTSI: Patyi Andrea 53, Patyi Fanni 14, Nemcsok Krisztina 13, Csáki Boglárka 6, Csósza Anna Cecília 2, Kovács Kitti 1, Borzai Zsuzsanna -, Borzai Zsófia -, Szondi Inez -, Szívós Flóra -, Kis Vivien -, Vakulya Dia -.


Félegyházi TSI – Kisújszállás SE 77 : 20

/22:4, 19:6, 16:2, 20:8/

FTSI: Patyi Andrea 20, Csósza Anna Cecília 16, Patyi Fanni 14, Nemcsok Krisztina 11, Csáki Boglárka 8, Kovács Kitti Anikó 2, Borzai Zsuzsanna 2, Borzai Zsófia 2, Szívós Flóra 2, Szondi Inez -, Kis Vivien -, Vakulya Dia -.

Edző: Rádi Dezső

 

U11-es ( kenguru ) bajnokság, VII. régió, 8. forduló

Az első meccsen a jászberényi csapattal játszottak a félegyháziak sok hibával, kihagyott ziccerekkel. Védekezésben sokszor későn reagáltak, kissé egykedvűen, unottan támadtak. A meccset végig uralva sikerült felülkerekedni az ellenfelünkön.

Alsóág - "A" csoport

Ideje: 2016. április 24. (vasárnap)

Helye: Nagykőrös, Petőfi Sándor Ált.I. tornaterme

FTSI fiú - Jászberényi KSE 61- 46

(15- 12, 19- 18, 12- 8, 15- 8)

FTSI: Szűcs Bence-16, Kovács Bálint- 11, Huszka Boldizsár- 11, Varga Márk- 9, Szívós Péter- 6, Fekete Petra- 4, Kelemen Áron- 2, Kószó Dániel- 1, Bitó Bence- 1, Fekete Péter-.

Edző: Fekete- Seres Ildikó

 

Pityke Párducok - FTSI fiú 38- 62

(13- 14, 14- 21, 4- 17, 11- 10)

FTSI: Huszka Boldizsár- 15, Szívós Péter- 12, Szűcs Bence- 11, Kelemen Áron- 11, Varga Márk- 7, Kószó Dániel- 3, Kovács Bálint- 2, Fekete Péter-1, Fekete Petra-, Bitó Bence-.

A második meccsen a nagy rivális Nagykőrösi Pitykékkel játszottak, ráadásul a hazai pálya is őket segítette. Tudták, hogy ha nyerni akarnak, akkor fel kell pörögniük és jobban kell játszaniuk. A fejekben sikerült rendet tenni, az első pillanattól kezdve az utolsóig mindenki oroszlánként küzdött. Védekezésben keményen, agresszívan űzték ez ellenfelet. Támadásban önzetlenül sok passzal, remek befutásokkal látványos pontokat szereztek. Jól szedték össze a támadó lepattanókat, amiket egyből feltéve értékes kosarakat dobtak. Az 1:1- es szituációkat többen is jól oldották meg, jó időben, jó döntéseket hozva. Az ellenfél hiába kért többször is időt, nem tudta megtörni a félegyházi lendületet.

A meccs méltó lezárása volt a kenguru bajnokságnak, mindenkit dicséret illetett a teljesítményéért.

Információ: Simon Zoltán

 

G. Z.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!