Sport 2016. április 30. 20:30

Őrzi ötödik helyét a KHTK II.

Egy-egy büntető, egy-egy kapufa - a végeredmény mégis 3-0 lett a Kiskunfélegyházi HTK II. javára a Kerekegyházi SE ellen a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban. A mérkőzés felsőházi rangadónak számított, mindkét együttes azonos pontszámmal állt a tabellán, a végén azonban a félegyháziak örülhettek, akik a hajrában tették fölényesség a győzelmet, amivel megtartották ötödik helyüket a bajnokságban.

Előzetesen nehéz találkozóra lehetett számítani, hiszen a két csapat között nem volt pontszámbeli különbség, emellett a kerekegyháziak idegenben is veszélyesek, legutóbb épp a bajnoki éllovas Városföldet múlták felül 2-1-re. A két csapat őszi mérkőzése meglehetősen gól gazdagra sikerült, akkor 6-2-re a félegyháziak nyertek.

A KHTK II. kezdte jobban a találkozót, az első félidőben kapufáig jutott, a 38. percben Mizsei Adrián büntetőjével előnybe került. (1-0)

A mezőnyben nagy küzdelmet láthatott a publikum, mindkét együttes megharcolt a labdáért. A félegyházi elfutásokból több lehetőség adódott, de a második félidőben mégis a vendégek kerültek közel az egyenlítéshez. A számukra megítélt büntetőt Oroszi Tibor azonban kivédte.

A kihagyott 11-est újabb kerekegyházi lehetőség követte, egy hátul eladott labdára csaptak le, amit végül a kapufára rúgtak.

A kimaradt helyzetek - ahogy az lenni szokott - megbosszulták magukat. A KHTK II. Polgár Szabolcs elfutását követően előbb még ziccert hibázott, majd a 79. percben Borsi Sándor fejezte be góllal az akciót, amivel eldöntötte a három pont sorsát. (2-0)

A mérkőzés végére összeestek a vendégek, a 89. percben a csereként beálló Kádár Tamás rögtön gólt fejelt egy beívelés után, kialakítva ezzel a 3-0-ás végeredményt.

Az eredmény csalóka, hiszen a kerekegyháziak több alkalommal is kiegyenlíthettek volna. A KHTK II. az ellenfél hibáit kihasználva megérdemelten győzött.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

Nehéz mérkőzés volt, az eredmény ugyan 3-0 lett, de nem volt könnyű. A játékosok sokat küzdöttek, ennek köszönhető a győzelem. Szerencsére a vendégek kihagytak egy 11-est, ami fordulópontnak bizonyult, ezt követően lendületet vettünk a hajrára. Hatpontos találkozónak számított, mivel a Kerekegyházának is ugyanannyi pontja volt, mint nekünk. Győzelmünkkel megőriztük az ötödik pozíciót.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 25. ford. 04.30.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Kerekegyházi SE (1-0) 3-0

Gólszerzők: 38. p. Mizsei Adrián (11-esből), 79. p. Borsi Sándor, 89. p. Kádár Tamás