Sport 2016. május 4. 19:23

XXI. Nemzetközi Szenior Úszóverseny

Szentesen, a Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club szervezésében rendezték meg április 30-án és május elsején a XXI. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt. A verseny célja a felnőtt lakosság rendszeres testmozgásának elősegítése, az egészség fenntartása, megőrzése, az úszás népszerűsítése, a hazai és nemzetközi kapcsolatok ápolása, elősegítése, versenyzési, felkészülési lehetőség biztosítása a szenior korú versenyzők számára.

A Kiskun Vizi és Szabadidős Sportegyesület versenyzői a következő eredményeket értek el:

Sebők János a VIII. korcsoportban első lett a 200 méteres pillangóúszásban, második lett az 50 méteres pillangó- és gyorsúszásban.

Ónodi László a X. korcsoportban harmadik helyezést ért el az 50 méteres gyorsúszásban.

Urbán Tamás a IV. korcsoportban harmadik helyezett lett az 50 méteres hátúszásban.

Az Ónodi László, Sebők János, Holló Szabó Viktor és Csomán Csaba a 4x50 méteres gyorsváltóban aranyérmes lett a korcsoportjukban.

A versenyen a magyarok mellett négy ország versenyzői vettek részt, az esemény színvonalát emelte, hogy több egykori magyar válogatott és bajnok  állt fel a rajkőre.

Fotó: illusztráció