Sport 2016. május 9. 10:00

Egy győzelemre a bajnoki címtől - videóval

Megnyerte utolsó hazai mérkőzését, így saját kezében maradt a sorsa a bajnoki elsőséget illetően a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabda csapatának az NB II dél-keleti csoportjában. Hazai környezetben a Makót győzték le 25-20-ra a félegyháziak, hátrányuk továbbra is egy pont az első helyezett Kunszentmártonhoz képest. A két együttes május 15-én, vasárnap 18 órakor Kunszentmártonon találkozik, a győztes a bajnokság élén végez.

A szezonhajrához érkezve május 8-án csak a győzelem volt elfogadható a Makó ellen a félegyháziaknak. Előzetesen nem ígérkezett könnyű feladatnak a két pont begyűjtése, ősszel meglehetősen szoros meccsen 32-28-as KHTK-siker született.

A találkozón nehezen indult a félegyháziaknak, az első 8 percben csupán egy gólt dobtak. A döcögős rajt után magukra találtak a játékosok, fokozatosan átvették az irányítást, a 11. percben a vezetést is megszerezték. (4-3)

Támadásban pontosan, gyorsan járatták a labdát, a lerohanások sikerültek, amivel növelték előnyüket. (10-5)

Védekezésük jól működött Nagy Gábor kiállítását követően is, akit harmadik két perce után a 28. percben pirossal leküldött a bíró. A szünetig mindössze 9 vendéggól született. (15-9)

A fordulás után megpróbált feljebb kapaszkodni a Makó, de a KHTK okosan őrizte előnyét, mindkét kapus jó formában védett.

Az utolsó 10 perc izgalommentesen alakult, a 9 gólos félegyházi vezetésből ugyan faragtak a vendégek, de megszorítani nem tudták ellenfelüket. (25-20)

A Kiskunfélegyházi HTK győzelemmel búcsúzott el szurkolóitól, jó formában várhatja a kunszentmártoni bajnoki döntőt.

Értékelések:

Ignácz Vilmos (játékos, Kiskunfélegyházi HTK):

- Végig koncentráltunk, könnyebb mérkőzéseink voltak az elmúlt fordulók során. Lövéseink kezdetben nem jöttek be, de a védekezésünk összeállt. Remélem ez a teljesítmény elég lesz az utolsó körben. Jól összerakott együttes ellen játszottunk, gyors, agresszív játékot mutatott be a Makó. Készülünk a Kunszentmárton ellen, de nem árulhatom el, hogy mivel.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Ismertük a Makót, nehéz mérkőzés várt ránk. A játékosokat kezdetben egy nyomasztotta a tét, de sikerült felnőniük a feladathoz. Viszonylag könnyebb győzelmet arattunk, minden játékosom lehetőséget kapott. Két edzésünk lesz a bajnoki döntő előtt, mindent megteszünk az elsőségért.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 21. ford. 05. 08.

Kiskunfélegyházi HTK - Makói KC (15-9) 25-20