Sport 2016. május 16. 12:40

"Erkölcsi bajnok" a Kiskunfélegyházi HTK - videóval

A pályán mutatott játék alapján győztesen, a számszerű eredményt nézve 20-20-as döntetlennel fejezte be a szezont a Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabda csapata az NB II dél-keleti csoportjának záró fordulójában. A bajnoki döntőben lemosták az otthon játszó Kunszentmártont a félegyháziak. Koncentrált, fegyelmezett játékkal esélyt sem adtak a hazai csapatnak. Az elsőséget papíron begyűjtő Kunszent 7-7 ellen mindössze 4-5 akciógólt szerzett a teljes meccsen, támadásban nem tudott mit kezdeni a hiba nélkül védekező KHTK-val. A bajnoki címet jelentő döntetlenhez a hazai csapat 9 hétméterest kapott és számtalan emberelőnyt, ezek segítségével 20 gólt szerzett és otthon tartotta az egy pontot. A jobb együttes ezúttal második lett, az "erkölcsi bajnoki cím" kijár a Kiskunfélegyházi HTK játékosainak, akik felülmúlták ellenfelüket a pályán.

Telt ház, 500-600 néző fogadta a csapatokat május 15-én a bajnoki fináléban Kunszentmártonon. A mérkőzés tétje a bajnoki cím volt, győzelem esetén a Kiskunfélegyházi HTK ünneplehetett volna, míg a döntetlen, vagy hazai siker a Kunszentmárton elsőségét jelenthette.

A találkozó kiváló hangulatban indult, a kezdődobást a kunszentmártoni polgármester végezte el, majd a játékvezetőket is megajándékozta a hazai egyesület.

Az első percek izgulásain a félegyháziak lendültek túl, a 4. percben 4-2-re vezettek. Védekezésük kiválóan működött, több esetben passzív játékba kergették a hazai csapatot, akik képtelen voltak akciógólt dobni. A kapuban Prezenszki István nagyszerűen védett, a KHTK játékosai látványos, gyors játékot mutattak be, lerohanásból, átlövésből és beállós posztról is okos gólokat lőttek. A félidő közepén 8-4-re vezettek a félegyháziak, a hazai együttes támadásairól sok mindent elmond, hogy ekkora már 4 büntetőt kaptak.

A KHTK ezt követően egyre többször került emberhátrányba, a hazaiaknak megítélt büntetők száma is folyamatosan növekedett. A támadásban tanácstalan kunszentiek több esetben percekig támadhattak passzívban, ezek segítségével a szünetre 12-12-re alakították az állást.

A fordulás után Prezenszki Istvánt Fekete Krisztián váltotta a félegyházi kapuban, aki teljesen átjátszhatatlannak bizonyult a hazaiak számára. Felállt, teljes létszámú félegyházi fal ellen továbbra sem ment a Kunszentnek. Pro-kontra ítéletekkel, emberelőnyökkel, valamint a 8. hétméteresükkel végül átvették a vezetést 17-16-ra, de nem törték meg a KHTK tagjait, akik újra a maguk javára fordították az állást.

A 18-17-es félegyházi előny a Kiskunfélegyházi HTK bajnoki címét jelenthette volna, de a forgatókönyv másként alakult. A kunszentmártoniak a 9. hétméteresüket is bedobták, amivel ismét előnybe kerültek. A KHTK stílszerűen akciógóllal egyenlített. A 20-20-as döntetlen a hazai csapat bajnoki címét jelentette.

A félegyháziak egyenlő feltételek mellett 5-6 góllal megnyerték volna a meccset.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 22. ford. 05.15.

Kunszentmárton KSK - Kiskunfélegyházi HTK (12-12) 20-20