Sport 2016. május 22. 20:25

Pontosztozkodással zárult a rangadó

A játék képe alapján közelebb állt a győzelemhez, végül egy pontot szerzett hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójában. A félegyháziak ellenfele a második helyezett Lajosmizse volt. A vendégek kerültek előnybe, de a KHTK II. kiegyenlített, ezt követően több helyzetet alakított ki, de újabb gól már nem született (1-1). A félegyháziak két fordulóval a vége előtt továbbra is az 5. helyen állnak a bajnokságban.

Izgalmas mérkőzést ígért az ötödik és a második pozícióban lévő csapatok találkozója május 22-én a megyei II. osztály rangadóján. A Kiskunfélegyházi HTK II. játékosai a visszavágás reményében léptek pályára, ősszel 1-0-ás vereséget szenvedtek Lajosmizsén.

A vendégek most is előnybe kerültek, a 28. percben Szécsényi Attila zörgette meg a félegyházi hálót. (0-1)

Még a szünet előtt válaszolt a KHTK II., a 45. percben Mizsei Adrián váltotta gólra a csapata számára megítélt büntetőt. (1-1)

A második félidőben elmaradt a nyílt játék, a félegyháziak domináltak, a vendégek védekezésre rendezkedtek be. A KHTK II. ziccerig is eljutott, de a befejezés pontatlanra sikerült. Szabadrúgásból ugyancsak összejöhetett volna a vezetés, de a lajosmizsei kapus nagyot védett.

A másik oldalon elvétve adódott lehetőség, Oroszi Tibornak egy nagy védést azért be kellett mutatnia, léc alá tartó labdát ütött ki szögletre.

A félegyházi mezőnyfölény és a több helyzet végül nem érett góllá, így maradt a döntetlen.

Nádasdi Péter (vezetőedző, KHTK II.)

Hajtottunk, küzdöttünk a győzelemért. Irányítottuk a játékot, a vendégek egy pontért jöttek, amit megszereztek. Egy gól hiányzott a három ponthoz, a második félidőben megvolt a ziccerünk, ami kimaradt. Az 5. helyet szeretnénk elérni, két forduló van hátra a bajnokságból, legalább négy pontot gyűjtenénk.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 28. ford. 05.22.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Lajosmizsei VLC (1-1) 1-1

Gólszerzők: 45. p. Mizsei Adrián (11-esből) ill. 28. p. Szécsényi Attila