Sport 2016. május 31. 13:30

Nemzetközi kenguru kosársiker

Nemzetközi kenguru kosársiker
Május 29-én rendezték meg Szabadkán az V. Petar Vucelic Kosárlabda Emléktornát, négy csapat részvételével: OKK Spartak- Szabadka (Szerbia), Petrovgrad-Nagybecskerek (Szerbia), SZEDEÁK Sasok- Szeged, FTSI- Kiskunfélegyháza. A gyerekek sok értékes tapasztalatot gyűjtöttek, parázs hangulatú meccseket játszottak, a nemzetközi tornát a 3. helyen zárták - tájékoztatta szerkesztőségünket Simon Zoltán edző.

Eredmények:

OKK Spartak- Félegyházi TSI 59- 46
(14- 7; 14- 8; 19- 18; 12- 12)

A térségi sportiskola növendékei első meccsüket a vajdasági bajnok Szabadka gárdája ellen vívták. A nagyon kemény, agresszív védekezés a meccs elején visszavetette a csapatot, de jól felvették a játék ritmusát. Védekezésüket kitolták egész pályás letámadásra, így sok labdát tudtak szerezni, amiből gyors indításokkal értékes pontokat szereztek. A harmadik negyedben 1 ponttal, az utolsóban döntetlen lett az eredmény. A csapat erőn felül teljesített, nagyon jól alkalmazkodott ehhez a szerb kosárlabdához, 13 ponttal kaptak ki, de emelt fővel hagyták el a pályát.

FTSI: Kovács Bálint-12, Szűcs Bence-9, Varga Márk-8, Huszka Boldizsár-5, Polgár Sándor-4, Szűcs Levente-4, Farkas Dominik-3, Barabás Bence-1, Palotás Barnabás-, Vadkerti- Tóth Dávid, Farkas Zsófia.
 

SZEDEÁK Sasok- Félegyházi TSI 31- 42
(6- 8, 14- 9, 5- 9, 6- 16)

A harmadik helyért a Szeged csapatát kellett megverniük. Az előző meccsről megmaradt bennük az agresszív védekezés, ezt meg tudták tartani, folyamatosan zavarták az ellenfél labdafelhozatalát. A csapatok fej- fej mellett haladtak, csak a meccs végére sikerült megtörni a Szeged lendületét, fizikálisan jobban bírták a félegyháziak az utolsó perceket. Támadó játékuk kissé akadozott, ettől függetlenül voltak sikeresen megoldott lerohanásaik és betöréseik.

FTSI: Kovács Bálint- 12, Huszka Boldizsár- 9, Szűcs Levente- 7, Varga Márk- 5, Szűcs Bence- 5, Polgár Sándor- 2, Vadkerti- Tóth Dávid- 1, Farkas Zsófia- 1, Palotás Barnabás-, Farkas Dominik-, Barabás Bence-.


Edző: Fekete-Seres Ildikó

 

Kövessen minket a Facebookon is!