Sport 2016. június 5. 11:05

Szabó István - "A csapat megérett az NB III-ra" - videóval

Ünneplést és könnyed győzelmet hozott a Kiskunfélegyházi HTK utolsó találkozója a megyei I. osztály 2015/16-os szezonjában június 4-én. Korán, már a második percben előnybe kerültek, irányítva a mérkőzést 3-1-re legyőzték a Kecel FC-t. Az első helyen záró KHTK zsinórban negyedik alkalommal nyerte meg a megyei I. osztályú bajnokságot és a tervek szerint vállalja az NB III-as szereplést. Az NB III-ba 19 megyei és 1 BLSZ I. bajnok közül 10 csapat kerülhet fel. A feljutásra 20 együttes pályázik, ám ez a szám változhat, ha nem minden aranyérmes vállalja a magasabb osztályt. Ebben az esetben sorsolással, osztályozó nélkül is feljuthat egy csapat. A sorsolást jövő hét elején, a rájátszás első mérkőzését június 11-12-én rendezik meg.

Tét nélkül fogadta szezonbeli utolsó ellenfelét a Kiskunfélegyházi HTK június 4-én a Honvéd Sporttelepen. A bajnoki címet Tiszakécskén begyűjtő KHTK-nál csupán az lehetett a kérdés, hogy mennyire veszik komolyan a játékosok a mérkőzést.

Lendületesen kezdett a csapat, már az első támadásból betalált a 2. percben. Bal oldali elfutást követően Medgyesi László érkezett középen, aki a kapuba helyezett. (1-0)

A vezetés után némileg csökkent a koncentráció, a keceliek is eljutottak ziccerig, de újabb gólt ismét a félegyháziak jegyeztek. A leshatárról léptek ki a játékosok, Medgyesi László ezúttal sem hibázott. (2-0)

A megnyugtató előny a második félidő elején egy gólra olvadt, Farkas Pál értékesítette helyzetét a 46. percben. (2-1)

2-1 után kicsit leült a meccs, főként mezőnyjáték folyt, a félegyháziak tartaléklángon pörögve is biztosan őrizték előnyüket. Az utolsó percben Juhász Miklós fejes góllal alakította ki a végeredményt. (3-1)

A bajnoki címről a lefújást követően Szabó István, a Kiskunfélegyházi HTK vezetőedzője nyilatkozott.

- Elsőként is szeretném megköszönni a szurkolók biztatását, Busa Imre és Keresztesi Zoltán támogatók segítségét. Véleményem szerint a fordulópont tavasszal a Kecskemét elleni vereség volt. A találkozó után leültünk a játékosokkal, átbeszéltük a történteket. A sérült játékosok visszatértek, onnantól kezdve megállíthatatlanok voltunk, 10 mérkőzést nyertünk zsinórban, amelyeken mindössze 3 gólt kaptunk. Megérdemelten szereztük meg a bajnoki címet. Tiszakécskén éltünk a kínálkozó lehetőséggel, éreztük rajtuk a nyomást, amit sikerült kihasználnunk. Azt gondolom, hogy a csapat érett rá, alkalmas arra, hogy 4 év után feljusson a magasabb osztályba.

Bács-Kiskun Megyei I. 30. ford. 06. 04.

Kiskunfélegyházi HTK  - Kecel FC (2-0) 3-1

Gólszerzők: 2. p., Medgyesi László, 34. p. Medgyesi László, 90. p. Juhász Miklós ill., 46. p. Farkas Pál