Útipatika-a gondtalan nyaralás titka
Az útipatika csomagba feltétlen tegyük bele a rendszeresen szedett gyógyszereinket. Láz- és fájdalomcsillapító is legyen nálunk, főleg ha kisgyerekkel utazunk. A lázmérő elviteléről se feledkezzünk meg. A kisgyerekeknek szánt szirupokat, kúpokat külön csomagoljuk el megbízható hőmérsékletű hűtőtáskába, mert a melegben megolvadva, vagy épp kifagyva használhatatlanná válnak. Emésztési problémák kezelésére célszerű magunkkal vinni hányinger-csillapítót, hasfogót és görcsoldót. Hányás, hasmenés esetén fontos a só- és ásványi anyag pótlása. Erre a célra kaphatók előre kitasakolt porok, amelyeket 1 pohár vízben feloldva kortyonként lehet iszogatni. Jó hatással vannak ilyenkor a probiotikumok is, sőt megelőzés céljából is lehet használni őket.
Nemcsak a hasmenés, hanem a székrekedés is kellemetlenné tudja tenni a nyaralást, aminek kivédésére valamilyen hashajtóról is gondoskodnunk kell. A szervezet allergiás reakcióval reagálhat rovarcsípésre, a túlzott napsütésre, és bizonyos ételekre (tenger gyümölcsei) is. Ezért ajánlott bepakolni valamilyen allergia elleni, antihisztamin tablettát.
Semmiképp se felejtsük otthon a fényvédő készítményünket, napozás utáni testápolót, napégés elleni szert. Ha olyan vidékre utazunk, akkor a szúnyog- és kullancsriasztó, és a kullancskiszedő csipesz is hasznos lehet.
Legyen nálunk egy kis elsősegélycsomag is, sebfertőtlenítővel, kötszerrel és sebtapasszal a kisebb balesetek kezelésére. Hasznos lehet, ha mindig kéznél van egy kézfertőtlenítő kendő, vagy gél. Ha külföldre, esetleg Európán túlra utazunk akkor érdemes már hónapokkal előre érdeklődni az esetleges kötelező- és ajánlott védőoltásokról a háziorvosnál, vagy a gyógyszertárban.
A gondtalan nyaralás érdekében keressék a Körpatikát, ahol készséggel segítenek az útipatika összeállításában.
A rovat a Körpatika támogatásával készült.