Helyi hírek 2016. július 1. 15:30

A városfejlesztés volt a meghatározó téma a testületi ülésen - videóval

Képgaléria
A képviselő-testület június 30-ai ülésén döntés született arról, hogy a város benyújtja pályázatát a „Zöld város kialakítása” program keretében. A város a megyei önkormányzat szakmai együttműködésével elkészítette a mintegy 2 milliárd forintra vonatkozó projektet, amelynek célja az infrastrukturális fejlesztés, a település általános környezeti állapotának javítása, valamint a város fenntartható fejlődési pályára állítása. A program megvalósítása során megújul a városközpont, a Kossuth utca terei, zöldfelületei. Fejlesztik a Béke téri piacot. A művelődési központ homlokzatát, színháztermét felújítják, energetikai rendszerét korszerűsítik, és a klímarendszert is kiépítik a művelődési intézményben.

A Haleszi Gazdakör azzal a kéréssel fordult az önkormányzathoz, hogy a külterületi városrészen frekventált helyen álló, Szabó Rozália által állíttatott útmenti kereszt felújítási költségeihez 350 ezer forinttal járuljon hozzá. (A márványkereszt teljes felújítási költsége 600 ezer forint, a különbözetet a gazdakör biztosítja). A kereszt felújítását a kért összeggel támogatták a városatyák.

A képviselő-testület a város 2016. évi költségvetésében 100 millió forintot biztosított a városi uszoda I. ütemének megvalósításához. Ezt követően elkészültek az öltözőépület felújításának tervei, és kiderült, hogy ez az összeg nem elegendő a régi épületrész teljes felújítására. Ezért a testület úgy döntött, hogy újabb 50 millió forintot biztosít a kivitelezéshez.  

A képviselők határozatot hoztak arról is, hogy 2017 január elsejétől két új tanyagondnoki szolgálatot hoznak létre a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény keretein belül. A döntést az indokolta, hogy Kiskunfélegyháza nagy külterülettel, és jelentős számú külterületi lakossal (4909 fő) rendelkezik, és az utóbbi hónapokban a tanyagondnoki szolgáltatás további kiterjesztésének igénye merült fel azzal a céllal, hogy az önkormányzat minél több külterületen élő számára biztosítsa az alapvető szükségletek kielégítését, valamint a szolgáltatásokhoz, közszolgáltatásokhoz, egyes alapellátásokhoz való hozzájutást, segítséget nyújtson az életvitelhez kapcsolódó hivatalos szervek, juttatások elérésében. A tanyagondnokok tagjai a család- és gyermekvédelmi jelzőrendszernek, tehát jelentős szerepük és felelősségük van a kialakult veszélyeztetettség észlelésében, a krízishelyzetek megoldásában, illetve ezek megelőzésében. Ennek különösen nagy a jelentősége a téli időszakban, főleg amikor a szélsőséges időjárás miatt fokozott segítségre szorulnak a külterületen élők.

A városkártya rendszer bevezetéséről is határozott június 30-ai ülésén a testület. A „Félegyházi Kártya” bevezetésétől azt remélik, hogy az előnyt jelenthet a lakosoknak és az itt működő üzleteknek egyaránt. A városlakóknak a partnerüzletek által biztosított árkedvezmény, az üzleteknek pedig forgalomnövekedést jelenthet. A kártyát igényelhet minden Kiskunfélegyházán állandó, vagy ideiglenes lakcímmel rendelkező, vagy itt dolgozó személy, valamint a kiskunfélegyházi oktatási intézményekben tanuló diákok.

s. r.






 

Kövessen minket a Facebookon is!