Egészségügy 2016. július 5. 07:30

Semmelweis Nap a városi kórházban

Képgaléria
Semmelweis Nap a városi kórházban
Július 1-je a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. 1818-ban e napon született Semmelweis Ignác, a hazai és nemzetközi orvoslás kiemelkedő alakja, az anyák megmentője, akinek emléke előtt a legkiválóbb orvosok, ápolók, és más egészségügyben dolgozók munkájának elismerésével hajt főt ilyenkor az utókor.

Semmelweis Ignác bécsi szülész tevékenysége idején rájött: a szülő nők tömeges halálát az okozta, hogy a boncolási gyakorlat után az orvostanhallgatók megfertőzik őket szennyezett kezükkel. Ezért vezette be Semmelweis a klórvizes fertőtlenítést, amiért bár egész életében harcolt, haláláig ellenállásba és elutasításba ütközött. Egyszerű, de következetes tanait nem akarták elfogadni szűklátókörűség, féltékenység, emberi korlátoltság, hanyagság és gonoszság miatt.

Július 1-je 1992 óta a magyar egészségügy napja. Ilyenkor főt hajtunk e hivatás képviselői előtt, és megemlékezünk Semmelweis Ignácról is, aki 1865. augusztus 13-án, egy bécsi elmegyógyintézetben halt meg, megalázóan méltatlan körülmények között. Rövid ideig élt, mindössze 47 évig.

Semmelweis-nap alkalmából a félegyházi városi kórház is ünnepséget rendezett, ahol a legodaadóbbak munkáját kitüntetéssel ismerték el.
 

Főigazgatói Dicséretben részesült:

Dr. Parczen Dénes főorvos (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Tóth Lászlóné ápoló (Krónikus Belgyógyászati Osztály).
 

Kórházért Elismerő Oklevelet kapott:

Dr. Szabó Edina adjunktus (Kardiológiai rehabilitációs osztály)
 

Kiváló Kórházi Dolgozó elismerést vehetett át:

Seres Zsolt betegszállító
 

Kiváló Előadó elismerést kapott:

Kasza Klára csoportvezető munkaügyi előadó
 

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elismerését vehették át:

Bori Henrietta ápoló (Kardiológiai Rehabilitációs Osztály), Molnár Lászlóné gyógymasszőr (Gyógyfürdő), Pappné Szabó Szilvia endoszkópos szakasszisztens (járóbeteg ellátás)
 

25 éves jubileumi elismerésben részesültek:

Busáné Szarvas Katalin diplomás ápoló (Krónikus Belgyógyászati Osztály), Csáki Mária pulmonológiai asszisztens (Tüdőgondozó), Csányi Csaba karbantartó (Műszaki osztály), Géczi Beáta ápoló (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Keresztesiné Ipacs Rozália adminisztrátor (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Seres Imre Lászlóné röntgen asszisztens
 

30 éves jubileumi elismerésben részesültek:

Fehér Tamás telefonközpontos (Gazdasági csoport), Fórizs Istvánné röntgen asszisztens, Ozsvárné Dr. Cinke Klára főorvos, Rádiné Szabó Andrea ápoló (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Száraz-Nagyné Eszik Andrea kisegítő (Gazdasági csoport)
 

40 éves jubileumi elismerésben részesültek:

Áron István fűtő, Czikó Gáborné csoportvezető asszisztens (járóbeteg ellátás), Futó Zoltánné asszisztens (Laboratórium), Kiss Szabolcs Ernőné fiziotherápiás asszisztens (Fizio- és mozgásterápia)

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!