Program 2016. augusztus 2. 09:30

Háromkerekű csodabogarak Kiskunfélegyházán

Képgaléria
Háromkerekű csodabogarak Kiskunfélegyházán
Buli, koncertek, sport, túra, család, természet, esélyegyenlőség, segítség és még nagyon sok minden belefér egy oldalkocsis találkozóba! Különleges emberek különleges hobbija ez, amivel rengeteg örömet tudnak szerezni maguknak és másoknak egyaránt! Évente egyszer ez a sok csodabogár találkozik Kiskunfélegyházán, és egyre többen csatlakoznak hozzájuk erre a hétvégére motorral, vagy nélküle, náluk ez nem számít! 

A harmadik Nemzetközi Oldalkocsis Találkozónak ad otthont a kiskunfélegyházi Parkerdő augusztus 11-étól 14-éig. A találkozóra tavaly több, mint háromezer felnőtt és gyermek volt kíváncsi, a szervezők idén is számítanak további létszámnövekedésre a visszajelzések alapján. Kiskunfélegyházát az érdekes és látványos külföldi és hazai oldalkocsis fogatok sokasága mellett a rendezvény gyermek- és családbarát kialakítása, valamint a helyi mozgáskorlátozott, szociális és gyermekvédelmi egyesületek részvétele emeli ki a motorostalálkozók sorából, az esélyegyenlőség jegyében. 

A találkozón idén a színvonalas családi programokon, koncerteken, a játékvilágon, a gyermekmotoroztatáson, az oldalkocsis kiállításon és szépségversenyen, az oldalkocsis és egyéb motoros kaszkadőrbemutatókon és a környék nevezetességeihez vezetett motoros túrákon túl, egyre komolyabb szakmai programok is várják az érdeklődőket. A résztvevők megtekinthetik oldalkocsis világjárók túrabeszámolóit, magyar oldalkocsiépítők előadásait, mint például Illés Csaba, a dönthető, Schwenker típusú fogatok hazai szakértője prezentációját. A rendezvény történetében először jelennek meg külföldi kiállítók, abból is rögtön három. A német Motek és BVHK, valamint a holland Tripteq oldalkocsi manufaktúrák képviseltetik magukat a kiállítótérben előadásokkal és próbamotorozással. A nyugaton évtizedek óta töretlen sikerrel működő oldalkocsis motorépítő cégek Kiskunfélegyházán tudnak legkönyebben piacot nyitni kelet felé, itt találkozhatnak számos, a keleti blokk szinte összes országából érkező háromkerék-fanatikussal.

A magyar oldalkocsis társadalom nagy érdeklődéssel figyeli a hazai motorépítő műhelyek munkáját, hiszen oldalkocsis motor sorozatgyártás Európában jelenleg nincs, így minden újabb kigördülő oldalkocsis fogat egyedi építésként készül hazánkban is. A találkozó keretein belül ezért először rendezik meg az épített motorok összejövetelét, ahova minden egyedi készítésű motort és építőjét várnak sok szeretettel a szervezők, legyen az chopper, bobber, cafe racer, flat tracker, bagger, scrambler, streetfighter vagy akár trike. Természetesen az építések is megmérettetik majd magukat a közönség és a szakmai zsűri szavazatai alapján. 


Program

Augusztus 11. csütörtök:


8:00-16:00 "Lépj közelebb" esélyegyenlőségi roadshow mozgáskorlátozott és szociális szervezetek bemutatkozásával és színes családi programokkal
10:00 Vezetett oldalkocsis és motoros kirándulás Pálosszentkútra
16:00 Kiállítás megnyitó
16:30 Tandemzóna: ejtőernyős bemutató, tandemugrás, sétarepülés
17:00 Gyermekmotoroztatás
18:00 az ALMA együttes koncertje
19:30 Shelters
20:15 Hard Decision
21:30 Kártékony Blues Band: Jimi Hendrix és Stecie Ray Vaughan cover
23:00 Mad Gun hard rock tribute show

Augusztus 12. péntek:

10:00 Vezetett oldalkocsis és motoros kirándulás a tőserdei Harmincházas Pálinkavárosba a Tisza Világ Fesztivál helyszínére
16:00 Oldalkocsis és motorépítő előadások: Oldalkocsis Betyárok túrabeszámoló, Illés Csaba, a dönthető, Schwenker típusú oldalkocsik építőjének előadása, német és holland oldalkocsis építők bemutatkozása: Motek, Tripteq, BVHK
17:00 Gyermekmotoroztatás
18:00 Kolorful irish rock
19:30 Joe Cocker coverband
20:30 The Doors emlékzenekar
22:00 Fullánk Tankcsapda tribute
24:00 Exon Hobo Blues Band tribute

Augusztus 13. szombat:

10:00 Oldalkocsis és motoros városnézés: Templomhalom, Városháza, Kiskun Múzeum
14.00 Épített motorok találkozója, oldalkocsis és motoros szépségverseny
16:00 Oldalkocsis és motoros felvonulás a Parkerdőből a városközpontba
17:00 Oldalkocsis és motoros kaszkadőrbemutatók, extrem enduro show a Városi Sportcsarnok parkolójában
18:00 Motoros vetélkedők és játékok a Parkerdőben
19:00 Swing Cats
20:30 Baron Mantis
21:30 Lord Bishop Rocks (USA)
23:00 Heep Freedom Uriah Heep show
24:00 Cry Free Deep Purple Show 


Fotó: a 2015-ös találkozó felvételei

 

Kövessen minket a Facebookon is!