Sport 2014. május 17. 19:23

Három pontra növelte előnyét a Kiskunfélegyházi HTK

Fontos mérkőzést nyert meg a bajnoki címért folyó versenyfutásban május 17-én a Kiskunfélegyházi HTK. A KHTK a megyei I. osztály 27. fordulójában a Kecskeméti LC-t győzte le 3-2-re. A bajnoki címre ugyancsak esélyes Híd SC eközben némileg váratlanul vereséget szenvedett a Kalocsától, így a félegyháziak előnye három pontra nőtt üldözőjükkel szemben.

A mérkőzés rögtön egy félegyházi góllal kezdődött. A 7. percben Katona Balázs vette be a kecskemétiek kapuját. (1-0)

A vendégek nem estek össze a bekapott találat után. Nyomást ugyan nem gyakoroltak, de helyzetig eljutottak.

A 24. percben egy vétlen kezezés után 11-est ítélt a bíró a kecskemétiek javára, amit Parti Gábor értékesített. (1-1)

A KHTK a legjobbkor, a szünet előtt néhány perccel ismét előnybe került. A 43. percben Némedi Norbert szerzett gólt. (2-1)

A fordulást követően továbbra is a KHTK irányított. Több lehetőséget alakítottak ki, de a befejezéseikbe rendre hiba csúszott.

A 70. percben egy hazai szabadrúgás után újfent 11-es következett. Ezúttal egy kecskeméti játékos ütött bele a labdába.

A büntetőt Balog Marcell higgadtan, a kapust elfektetve váltotta gólra. (3-1)

A hajrához érkezve esély volt az újabb félegyházi gólra, azonban a helyzetek kimaradtak, sőt a betömörülő vendégek egy gyors kontra után Ihos Ádám révén szépíteni tudtak. (3-2)

A mérkőzésen több gól már nem született, így a KHTK itthon tartotta a három pontot.

A Kiskunfélegyházi HTK összességében végig a kontroll alatt tartotta a mérkőzést. A szoros eredmény ellenére nem forgott veszélyben a csapat győzelme.

A bajnokságot sokáig vezető Híd SC ezzel egy időben a Kalocsai FC-t fogadta. A találkozón két gól is a hosszabbításban született. A kalocsaiak a 93. percben szerezték meg a győztes gólt, így a Híd SC három pontos hátrányba került a KHTK-val szemben.

Márton Pál (vezetőedző, Kecskeméti LC):

- Nekünk most két nehéz mérkőzésünk volt. A Híd SC ellen jól játszottunk, de egy héten belül két ilyen nehéz mérkőzést nem bírunk el.

Kádár Tamás (edző, Kiskunfélegyházi HTK):

- A fiúk megérdemlik a gratulációt. Helyenként nagyon jól játszottunk, sajnálom a két bekapott gólt. A célunk továbbra is a bajnoki cím.