Kultúra 2014. május 18. 15:16

Így zenélünk, táncolunk, rajzolunk mi

Képgaléria
Nyílt napon mutatkoztak be május 17-én az Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és tanáraik. A Petőfi téren reggeltől kora délutánig szólt a zene, rajzoltak, festettek korongoztak. A modern- és néptáncosok, valamint a drámatagozatosok is bemutatkoztak egy-egy produkcióval. A téren összegyűlt érdeklődők nem csupán szemlélői voltak az eseménynek. Bárki kipróbálhatta a hangszereket, ceruzát, ecsetet ragadhatott, vagy beülhetett korongozni. A táncosok is szívesen fogadták köreikben a fürge lábú érdeklődőket.

 

 

Kis-Fekete Vilmos, az intézmény vezetője elmondta: ezzel a rendezvénnyel az volt a céljuk, hogy a hivatalos koncertek, kiállítások, rendezvények mellett családias, oldottabb formában is megmutassák magukat. Lehetőséget teremtettek az iskolai munka bemutatására, arra, hogy a szülők és érdeklődők láthassák, miként készülnek fel az „öltönyös, nyakkendős” rendezvényekre. Minden művészeti ág képviselői bizonyították, hogy fiatal korban is értékes produkcióval tudnak közönség elé állni. Ez volt az első alkalom, amikor ilyen típusú nyílt napra vállalkoztak, de szeretnék ezt évről-évre megismételni – tette hozzá az intézményvezető.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!