Sport 2014. május 18. 17:14

Győzelemmel búcsúzott el szurkolóitól az Astra

Utolsó hazai mérkőzését játszotta ebben az idényben a női futsal NBI idei bajnoka, az Astra Kiskunfélegyházi Bulls. A május 18-ai találkozón az Astra ellenfele a Debreceni EAC volt. A mérkőzésen ezúttal is több szerephez jutottak a fiatalok, míg a vendégek erősen tartalékosan, cserék nélkül érkeztek. A végig izgalmas találkozó 5-2-es félegyházi sikerrel zárult, így az Astra győzelemmel búcsúzott el a hazai publikumtól.

A mérkőzésen némileg váratlanul a vendégek jutottak előnyhöz, a 13. percben Erdős Edina talált a kapuba. Alig telt el azonban egy perc, amikor is Szabó Boglárkának sikerült kiegyenlítenie, így a szünetre 1-1-es döntetlennel vonulhattak le a felek.

A második játékrész az első félidőhöz képest jóval több eseményt és gólt tartogatott.

A 22. percben Halászi Kinga góljával fordítani tudott és előnybe került az Astra, de egy percben belül Tóth Angelika révén egyenlítettek a debreceniek. (2-2)

Nem sokkal később egy villámgyors akciót Szabó Boglárka értékesített, ami után az Astra egyre nagyobb fölényt harcolt ki a fáradó vendégekkel szemben. (3-2)

A hajrában a fölény újabb gólokban is megmutatkozott. Rövid időn belül Megyes Ágnes kétszer is beköszönt, ami közben Kovács Klaudiát, az Astra kapusát szándékos, mezőnyben elkövetett kezezésért kiállította a bíró. (5-2)

Az Astra végig fölényben játszva megérdemelten tartotta itthon a három pontot.

Női futsal NBI. Rájátszás F-ág 9. ford. /2014. 05. 18.)

Astra Summerkith Kiskunfélegyháza- DEAC (1-1) 5-2