Program 2016. szeptember 7. 16:30

Előadássorozat 1956-ról

Előadássorozat 1956-ról
Szank Községi Önkormányzat tisztelettel hív minden érdeklődőt az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett ingyenes előadássorozatára a szanki Művelődési Házba. (Szank, Rákóczi utca 22.).

Hat előadásból álló rendezvénysorozatra készül Szank Község Önkormányzata az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából. A sorozat szeptember 8-án Földváryné Dr. Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnökének előadásával indul.

Dr. Földváryné Kiss Réka történész, tanulmányait Magyarországon, Dániában és Skóciában végezte. 2000 és 2014 között az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának Néprajztudományi Intézetében dolgozott, 2012-től tudományos főmunkatársként. 2014. február 3-án az Országgyűlés a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökévé választotta. Vendégoktatóként részt vett az ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszékének Történeti Antropológia Programjában. Dolgozott ezen kívül az ELTE BTK Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszéke, valamint az Európai Etnológiai Doktori Iskola számára is. Legfőbb kutatási területei a következők: egyház és állam viszonya Magyarországon a kommunizmus idején, megtorlások és politikai perek az 1956-os forradalom után, 1945 utáni társadalomtörténet. Tíz könyv és közel nyolcvan tanulmány szerzője, társszerzője és szerkesztője.

Előadásának címe: Nyitott kérdések az 1956-os forradalom és szabadságharc történetében

Időpontja: szeptember 8., csütörtök, 17 óra

Helyszíne: Vörösmarty Mihály Művelődési Ház és IKSZT (Szank, Rákóczi u. 22.)

 

A programon való részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak. 

Kövessen minket a Facebookon is!