Egészségügy 2016. szeptember 1. 09:30

Richter egészségváros - Kecskemét

Képgaléria
Richter egészségváros - Kecskemét
A Kecskeméti Megyei Kórház és Rendelőintézet fontos szerepet tölt be a térség egészségügyi kiszolgálásában. Az intézmény – csakúgy, mint a félegyházi telephely májusban - csatlakozott a Richter Egészségváros Programhoz, amelyet a prevenció és egészségmegőrzés jegyében szeptember 10-én, szombaton rendeznek meg Kecskeméten, a Kossuth téren.

A rendezvényt megtisztelő lakosság részvételével nem csak saját egészségük megőrzéséért tehetnek, de aktivitásukkal hozzájárulnak a Richter Gedeon Nyrt. által a kórház számára felajánlott 2 millió forintos adományalap növeléséhez is. Az adományalapot a résztvevők minden egészségügyi szűrésért, tanácsadásért, programon való részvételért járó adományponttal növelni tudják, hiszen a Richter pontonként 300 forinttal megemeli az adományalap összegét. A rendezvény célja kettős: felhívni a lakosság figyelmét az egészségtudatos életmódra, egyben jótékonyan tenni a kórházért a közösség erejével.

A pontgyűjtő füzetben megtalálható lesz minden fontos információ a programról, az igénybe vehető szolgáltatásokról és az előadásokról, valamint térkép segíti majd az eligazodást. Távozáskor, de legkésőbb aznap 17 óráig a füzet perforált lapját kell leadni a Richter sátorban vagy az információs pontokon. A nap folyamán számos sztárvendéggel is találkozhatnak.

A családi rendezvényt tánccsoportok, egyesületek -  Kiskunfélegyházi Mazsorett Egyesület, Hírös Néptánc Tanoda Egyesület, Dance For Art Tánc-Stúdió - bemutatói színesítik, sztárfellépő Tóth Vera lesz. Az egészségnapot felvezető reggeli egészségséta 9 órakor, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Nyíri út felőli parkolójától indul a Kecskeméti Városi Fúvószenekar kíséretében. A helyszínről élőben jelentkezik Garami Gábor, a Class FM kívánságműsorával.


Ízelítő a programokból

SZŰRÉSEK

 • Prosztata- (PSA) szűrés
 • Csontritkulás- és csontsűrűségmérés
 • Koleszterinszint- és vérnyomásmérés
 • Szív- és érrendszeri kockázatfelmérés
 • Érszűkület vizsgálat
 • Bőr- és körömgomba szűrés
 • Asztmaszűrés
 • BMI, testzsír-, magasság-, testsúlymérés

 

CSALÁDI PROGRAMOK

 • Gyermeksarok, játszóház
 • Bábszínház
 • Lifestyle Boulevard
 • Fitnesz eszközök kipróbálása
 • KATUSFOOD életmód tanácsadás
 • Elsősegélynyújtás bemutató

 

TANÁCSADÁSOK

 • Patikai tanácsadás
 • Fájdalomcsillapítás
 • Memóriazavar
 • Szorongás és depresszió
 • Nőgyógyászati tanácsadás
 • Dietetikus, gyógytornász, gyógytorna

 

VÉRADÁS 10:00 – 14:00


NŐNEK LENNI JÓ

 • Nőgyógyászati tanácsadás
 • Tanácsadás kismamáknak
 • Változókori problémák
 • Fogamzásgátlással kapcsolatos kérdések
 • A mióma kezelésének lehetőségei


   

Kövessen minket a Facebookon is!