Sport 2016. szeptember 15. 16:30

Sokan ragadtak íjat a Parkerdőben

Képgaléria
Sokan ragadtak íjat a Parkerdőben
Több mint 160 íjász gyűlt össze a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület 32. versenyére szeptember 11-én a félegyházi Parkerdőben. A megmérettetés egyben a Történelmi DAR VS 2016-os döntőjének számított. Az íjászokat Dinnyés Gyula egyesületi elnök és Kapus Krisztián önkormányzati képviselő köszöntötte. A díjakat a verseny végén dr. Faragó Zsolt, Kiskunfélegyháza jegyzője, valamint Kóródi Ferenc, a FREDDO Kft. vezetője adja át. A lebonyolítás értelmében a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is 21 célállomás várt a résztvevőkre. A díjazás kategóriák, korcsoportok és nemek szerint történt.

 

Kategóriák:

Pusztai, longbow modern anyagból, egyben (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj)

Pusztai, longbow  természetes anyagból egyben (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj)

Vadászreflex, (faközép, nokkot érintő húzóujj, vessző szabadon választott, irányzék nélkül)

Ablakos longbow (a vadász kategóriába volt sorolva)


Eredmények:

Az 5. versenyállomás eredményei: Csáki Laura 320 ponttal a második lett, a korosztályt váltó Horváth Katica pedig ugyanabban a korosztályban a hatodik. Csitári Nóra a 14-18 évesek között a 6. helyen végzett. Felnőtt nők között Kurucz Orsolya az előkelő második, Dongó Anita a 9., az első versenyes Bori Henrietta a 10. helyre küzdötte magát.

Szeibert Imre 510 pontos eredménnyel magasan nyerte a kategóriáját, Szólya Imre nagyon szép lőeredménnyel 429 ponttal 5. lett, Tóth Mihály 13 ponttal 11., Csányi József 15., Kis Csaba 21. helyezett a legnépesebb felnőtt férfi kategóriában.

Senior kategóriában 453 ponttal Dinnyés Gyula a második helyen végzett.

18-30 éves nők között Keserű Szilvia 352 ponttal második lett, ugyanebben a korosztályban a férfiak között Kiss János a harmadik 360 ponttal, Boldog Bence pedig a hatodik lett.

Vadászreflex íjjal versenyzők között a 14-18-as kategóriában Elekes Lajos első lett, felnőtt férfiak között pedig Bense László, verseny második legmagasabb pontszámával, 523 ponttal magabiztosan nyerte a versenyt.
 

Összesítésben a következő Bajnoki címek születtek a Dél-Alföldi Régióban:

Bene László felnőtt vadászreflex kategóriában 2452 ponttal a Régió Bajnoka lett.

Elekes Lajos 14-18 vadászreflex kategóriában 1603 ponttal a Régió Ifi Bajnoka lett.

Keserű Szilvia 18-30 modern pusztai kategóriában 1502 ponttal a Régiő Bajnoka lett.

Csáki Laura 10-14 modern pusztai kategóriában 1546 ponttal bajnoki második helyezett lett.

Kiss János 18-30 modern pusztai kategóriában1783 ponttal bajnoki második helyezett lett.

Dinnyés Gyula 50+ modern pusztai kategóriában 2144 ponttal bajnoki második helyezett lett.

Szeibert Imre 30-50 modern pusztai kategóriában2157 ponttal bajnoki harmadik helyezett lett.

Horváth Katica 10-14 modern pusztai kategóriában 1179 ponttal bajnoki negyedik helyezett lett.

Csitári Nóra 14-18.,Kurucz Orsolya 30-50., Boldog Bence 18-30., modern pusztai kategóriákban Bajnoki ötödik helyezettek lettek.

Csányi József hetedik, ifj . Lovas Ferenc tizedik, Szólya Imre tizenharmadik, Tóth Mihály tizennegyedik helyezettek lettek a Bajnoki ranglistán.
 

A Koppányok soron következő versenye 2017 februárjában lesz Kiskunfélegyházán, a KÉSZ Aréna Sportcsarnokban.

 

G. Z.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!